Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Çarşısı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Mısır Çarşı'nın açılış törenine katıldı. Erdoğan daha sonra çarşıyı gezerek esnafla sohbet etti

04 Mayıs 2018, Cuma 18:33
A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Fatih'te restorasyonu tamamlanan Mısır Çarşısı'nın açılış törenine katıldı. Erdoğan programın ardından çarşıyı gezdi, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Programda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya (solda) ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da yer aldı.

PLATFORM YAPILDI

PLATFORM YAPILDI

İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen restorasyon çalışması kapsamında Mısır Çarşısı'nın dış cephe ve iç mekan koridorlarının kutu profilleri ile çelik konstrüksiyonu tamamlanarak, platform yapıldı.

Dua Meydanı mahallinde bulunan kiracılar tahliye edildikten sonra muhdes ekler sökülüp, meydanda bulunan Dua Kürsüsü'nde araştırma raspası yapıldı ve boya altından orijinal kalem işleri ortaya çıkarılarak, kürsünün konservasyon çalışmaları gerçekleştirildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.