Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar sakalımızı tıraş ettiler, biz onların kollarını kestik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar sakalımızı tıraş ettiler, biz onların kollarını kestik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güngören 6. Olağan İlçe Kongresi'ndeki konuşmasında terörle mücadeleden bahsederken, 'Onlar sakalımızı tıraş ettiler, biz onların kollarını kestik. Kesilen sakal daha çok gür biter biliyorsunuz. Ama kol yerine gelmez. Şimdi bunu yapıyoruz. Ecdattan aldığımız terbiye bu' dedi

23 Mart 2018, Cuma 17:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Güngören 6. Olağan İlçe Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi dışarda kendisini bekleyen kalabalığı seslendi.
 

'ONLARI MAĞARALARIN İÇİNDE YOK ETTİK' 


Terörle mücadeleden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnlere girseniz sizi o inlerden çıkaracağız.İnlerine gireceğiz dedik. Onlar kaçtı biz kovaladık onları o mağaraların içinde yok ettik. Öyle kaçtılar ki ta Suriye’ye kadar. Nerelerde çıktıklarını görüyorsunuz. Hangi deliklerden çıktıklarını görüyorsunuz.  Onlar kaçıyor Mehmedimiz kovalıyor.
 

'MAZLUMLARIN YANINDA, ZALİMLERİN KARŞISINDAYIZ'


Şu anda Afrin, İdlib, Münbiç ve Fırat Kalkanı harekatıyla Afrin bütünleşecek. 2 bin kilometrekare Fırat Kalkanı’nda var. 160 bin kişi oradan ayrılmıştı. Hepsi  evlerine topraklarına döndüler. Buradan kaçmak zorunda kalanlar Türk ordumuzun, Mehmedimizin, Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolünde topraklarına dönüyorlar. Biz  mazlumların yanında zalimlerin karşısındayız. Böyle çıktık yola. Böyle devam ediyoruz. Bizim medeniyetimizin gereği bu" dedi.
 

'ECDATTAN ALDIĞIMIZ TERBİYE BU'


Birilerinin paralel devletten bahsettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri paralel devletten bahsediyor. Birileri PKK .Yanlış yapıyorsunuz biz öyle bildiğiniz gibi bir yönetim değiliz. Eğer doğru dürüst parlamentoda duracaksanız durun. Dağdakiler de doğru dürüst eğer siyasetle bu işe gireceklerse girsinler. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne  meydan okumaya kalkarlarsa  buralar mezar olur onlara dedik. Açtıkları çukurları onları gömdük tünelleri başlarına geçirdik mi?

Diyarbakırdaydım geçen hafta. Bütün o binaları yıktık. Yepyeni  Diyarbakır inşa edeceğiz. Kurşunlu Camii’ni kurşunladı bu alçaklar. Onlar sakalımızı tıraş ettiler biz onların kollarının kestik. Kesilen sakal daha gür biter ama kol yerine gelmez Şimdi bunu yapıyoruz. Ecdaddan  aldığımız terbiye bu" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk kara sularına itilen 63 sığınmacı kurtarıldı