Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Böhmermann'a bir dava daha

Alman ZDF kanalında yayınlanan "Neo Magazin Royale" adlı programda okuduğu şiirde Cumhurbaşkanı Erdoğan´a hakaret ettiği için hem Türkiye, hem de Erdoğan´ın bireysel olarak dava açtığı komedyen Jan Böhmermann´a bir dava daha geliyor

16 Nisan 2016, Cumartesi 17:22
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Böhmermann'a bir dava daha

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın avukatı Michael-Hubertus von Sprenger, Böhmermann hakkında bir dava daha açmaya hazırlanıyor.

"Erdoğan Böhmermann´ı susturmak istiyor"

Haberde yeni davanın, Böhmermann´ın söz konusu şiiri bir daha okumasının engellenmesi amacıyla açılacağı yer aldı. "Erdoğan Böhmermann´ı susturmak istiyor" diye yazan gazete, Böhmermann´ın söz konusu şiiri bir daha okumayacağına dair taahhütte bulunmadığı için, Erdoğan´ın avukatı Michael-Hubertus von Sprenger´in mahkemeye gitmekten başka yol kalmadığını söylediğini aktardı.

 

 

Davanın ihtiyati tedbir kararı almak amacıyla Nisan ayı sonuna kadar açılacağına yer veren gazete, davanın hangi kentte açılacağı konusunda avukatın henüz kesin karar vermediğini duyurdu. Söz konusu yayın Almanya genelinde izlendiği için davanın da Almanya´nın herhangi bir kentinde açılabileceği belirtiliyor.

Jan Böhmermann hakkında Mainz Savcılığı tarafından biri Türkiye´nin resmi başvurusu, diğeri ise Cumhurbşkanı Erdoğan´ın bireysel başvurusu üzerine soruşturma yürütülüyor.

Ahmet YILDIRIM / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...