Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4. Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında "Milyarlarca insanın umut bağladığı uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor." dedi

12 Ekim 2018, Cuma 19:29 Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der. Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir.

Günümüzde de bir ülkenin gelişmişliğinin ve ya geri kalmışlığının en iyi ölçüsü hukuk sisteminin iyi çalışıp çalışmadığıdır. İlk insandan bu yana kadar madem hukuk önemli neden bunca zulüm, haksızlık, gözyaşı var. 

''ON BİNLERCE İNSANI ÖLÜMDEN KURTARDIK''

Üzüntüyle belirtmek durumundayım ki ne bu kurumlar ne de belgeler ön görüldüğü şekilde çalışmıyor. Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor.

BM'deki özellikle de güvenlik konseyinde reforma ihtiyaç duyulduğunu söylüyoruz. Dünyanın kaderinin bir ülkeye bağlı olması en büyük adaletsizliktir. Buranın tamamen reforme edilmesi gereğine inanıyoruz. 

Batı'nın çöpe attığı yiyecekler, Afrika'daki tüm açları doyurabilir. Suriye'den gelen mülteciler için şu ana kadar 33 milyar dolar harcadık. İdlib'de sağladığımız istikrarla on binlerce insanı ölümden kurtardık.

Darbe girişiminde bulunan çetenin yargı içindeki mensuplarını tasfiye ederek en büyük sorunlardan birini çözdük.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.