Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Brunson mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Sayın Başkan Trump, her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi'

Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Trump'a Brunson mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla ABD Başkanı Trump'a seslendi. 

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: 

Sayın Başkan her zaman vurguladığım gibi Türk yargısı kararını bağımsız bir şekilde verdi. Umuyorum ki ABD ve Türkiye iki müttefike yakışır biçimde iş birliğine devam eder. PKK, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütlerine karşı ortak bir mücadele yürütür.


ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Brunson'un tahliye edilmesiyle ilgili attığı tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etmişti.

Bu haberi de okudularTrump'tan Brunson açıklaması: Erdoğan'a teşekkür ediyorum

RAHİP BRUNSON SERBEST BIRAKILMIŞTI

İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen, tutukluluğu ev hapsine çevrilen ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson'ın davası Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görüldü.

Esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, adli kontrolün kaldırılmasını isterken, 10 yıla kadar hapis cezası talep etti. Daha sonra karar açıklandı: Rahibin ev hapsi ve yurt dışı yasağı kaldırıldı. Mahkeme 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi ancak bu süre yattığı süreye sayıldı ve Brunson serbest kalmıştı.

Bu haberi de okudularRahip Brunson serbest kaldı


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER CNN TÜRK 19 yaşında!