Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İstanbul'a getiren pilotla ilgili şok gerçek!

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren uçağın pilotu Barış Yurtseven’in de örgüt üyesi olduğu ortaya çıktı.

28 Şubat 2019, Perşembe 07:34 Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İstanbul'a getiren pilotla ilgili şok gerçek!

Gazeteci Murat Kelkitlioğlu, Show Radyo ve Radyo Viva ortak yayınında “Mayın Tarlası” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren THY Pilotu Barış Yurtseven de FETÖ’cü çıktı. O gece uçağın online takibini sağlayan “transponder”ı kapatmadığı için Şubat 2017’de işten çıkartılan Yurtseven, daha sonra Atlas Jet’e iş başvurusunda bulundu.

Atlas Jet ise Yurtseven’den “Herhangi bir örgüte üye olup olmadığına dair temiz yazısı” getirmesini istedi. Bunun üzerine Yurtseven Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulundu. Savcılığın yaptığı soruşturmada ise Yurtseven’in tüm örgüt bağlantıları ortaya çıktı.

‘BYLOCK KULLANDI’

Yurtseven’in 17-25 Aralık kumpasından sonra FETÖ elebaşısının çağrısı üzerine lüks marka aracını satarak Bank Asya’ya 200 bin TL yatırdığı tespit edildi. Yurtseven hakkındaki soruşturmada, FETÖ’nün sözde Ankara il imamı olan Cemil Koca ile de 2009- 2014 yılları arasında defalarca görüşme yaptığı ortaya çıktı.Yurtseven’in ByLock kullandığı ve örgüt üyeleriyle yaptığı görüşmeler HTS kayıtlarından bulundu.

İfadesine başvurulan Yurtseven, FETÖ ile bir ilgisi olmadığını ileri sürdü. Cumhuriyet Savcılığı, Barış Yurtseven hakkında; “FETÖ içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suretiyle atılı silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dava açılmasına karar verdi.

Milliyet


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Adana'da "torbacı" operasyonu