Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı ve Akşehir Gölü’ne ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

02 Kasım 2018, Cuma 05:18 Son Güncelleme:
A A
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yer alan karara göre, Kurtuluş Savaşı’nda cepheye silah ve erzak taşınan İnebolu ile Ankara arasındaki 105 kilometrelik güzergahta sınırları çizilen alanlar "İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı" olarak belirlendi. İnebolu’dan başlayan tarihi yol güzergahı Küre, Seydiler, Kastamonu, Ilgaz, Çankırı, Çubuk ve Kalecik’ten Ankara’ya kadar uzanıyor.

AKŞEHİR GÖLÜ KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN İLAN EDİLDİ

Resmi Gazete’de yer alan bir başka Cumhurbaşkanı kararına göre, "Konya ve Karaman illeri, Akşehir Gölü 1. Derece Doğal Sit Alanı" kapsamına giren bazı alanların kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi. Söz konusu kararla Akşehir Gölü "kesin korunacak hassas alan" olarak kaydedildi.

DANIŞTAY ÜYELİKLERİNE SEÇME KARARI

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Danıştay üyelikleri seçimiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’deki HSK Genel Kurulu kararına göre, Konya Bölge İdare Mahkemesi (BİM) Daire Başkanı Ali Özgür, Ankara İdare Mahkemesi Başkanı Hamdi Şenler ile Danıştay Tetkik Hakimi Munise Kabakulak, Danıştay üyeliklerine seçildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Üç bakan deprem bölgesinde