Cumhurbaşkanı: Vatanı satmak yüksek faizle olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Vatanı satmak, yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur'' dedi

A A
Cumhurbaşkanı: Vatanı satmak yüksek faizle olur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Valiler Buluşması'nda konuştu.
 
Türkiye'de başkanlık sisteminin gerekliliğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Türk tipi başkanlık sistemi olmaz' deniyor bal gibi de olur niye olmazmış?'' diye sordu. 
 
Konuşmasında Merkez Bankası'na da yüklenen Erdoğan "Bizi vatanı satmakla itham edenlerin bu ülkeye ve millete verdikleri zararı anlatmaya kalksam sokağa çıkacak yüzleri kalmaz. Vatanı satmak yüksek faizle, enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin kaynaklarını heba etmekle olur" dedi.
 
Erdoğan enflasyonu ve faizi düşürerek lobilere aktarılan kaynağı yatırıma dönüştürmenin ise vatana hizmet olduğunu söyledi.
 
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:
 
''Biz vatan sevgimizi millet sevgimizi yaptığımız hizmetlerle sayısız defa ispatladık. Süleyman Şah meselesinde Türkiye ne hakkından vazgeçmiştir ne toprağından vazgeçmiştir.
 
''VATANI SATMAK YÜKSEK FAİZLE, KÖTÜ YÖNETİMLE...''
 
Yeri daha önce çeşitli sebeplerle iki defa değişmiş bir türbeyi üçüncü defa taşımış olmayı, vatanı satmak olarak nitelendirenler, açık söylüyorum vatan kavramını bilmeyenlerdir. Vatanı satmak nasıl olur biliyor musunuz? Vatanı satmak ortadaki açık gerçeğe, somut bilgilere rağmen kahraman askerlerimizi orada tehlikeye atmakla olur. Vatanı satmak, kendi dirayetsizliğiniz, kendi işbilmezliğiniz yüzünden ülkeyi kriz üzerine krize sokmakla olur. Vatan satmak, bu topraklarda bin yıllık ortak geçmişi olan insanların birliğini beraberliğini, kardeşliğini sağlayamayarak, ülkenin maddi, manevi kayıplara uğramasına göz yummakla olur. Vatanı satmak, yüksek faizle, yüksek enflasyonla, kötü yönetimle ülkenin ve milletin kaynaklarını heba etmekle olur.
 
Bizi vatanı satmakla itham edenlerin, bu ülkeye ve millete verdikleri zararı anlatmaya kalksam sokağa çıkacak yüzleri kalmaz. Bunları iyi tanırım. Gerçi bu onlar için alışılageldik bir şey. Türkiye'ye ve milletimize hiçbir katkıları olmadığı gibi, başında bulundukları partilere de hiçbir faydaları dokunmadı. Her seçimde yenildiler ama sanki gökten yağmur yağıyormuş gibi 'Ya Rabbi şükür' deyip yollarına devam ettiler.
 
7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİ
 
Sandık namustur, oy namustur. Bu namus öncelikle sizlere aittir. Sandığa sahip çıkamayan yönetici şehrine de ülkesine de sahip çıkamaz. 7 Haziran seçimlerinin sonuçları ülkemizin yönetim sisteminin belirlenmesi açısından kritiktir.
 
'Türk tipi başkanlık sistemi olmaz' deniyor bal gibi de olur niye olmazmış? Türkiye'nin demokratik olgunluğu, başkanlık sistemine geçişi sağlayacak düzeye gelmiştir. Yeni Türkiye, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin sağlayacağı güçlü zemin üzerinde yükselecektir. Bu sadece bir sistem değişikliği değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası meselesidir.''

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum'da yunusların geçiş dansı