Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na personel alınacak

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sınavla 59 strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı yapılacak. Peki, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na başvurular nasıl yapılır? İşte strateji ve bütçe uzman yardımcısı alım ilanının detayları…

21 Ekim 2019, Pazartesi 17:46
A A
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na personel alınacak

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı için giriş sınavı gerçekleştirilecek. Böylece, genel idare hizmetleri sınıfının 6, 7, 8 ve 9’uncu derecelerine atanacak toplam 59 uzman yardımcısı istihdam edilecek.

Strateji ve Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınavı’na katılmak isteyen adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının iktisat, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, hukuk, sosyoloji, istatistik, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği ile şehir ve bölge planlama bölümlerinden ya da yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının YÖK tarafından bu bölümlere denk kabul edilen bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Başvuracak adaylarda ÖSYM tarafından 22-29 Temmuz 2018 veya 14-21 Temmuz 2019’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre belirlenen puan türlerinden 70 ve daha yüksek, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’ndan (YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin az birinden son 5 yıl içinde en az 70 puan almış olmaları şartları aranıyor.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı başvuruları ve ilanın detayları için TIKLAYIN 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Meksika ve uyuşturucu kartelleri arasında neler oluyor?