'Cumhurbaşkanlığı tartışmalarını' değerlendirdi

Bakan Yıldız, ''Birbirine çok samimi olan iki kişiyle (Gül ve Erdoğan) ilgili dışarıdan yapılacak yorumların bu aşamada fayda getirmediği kanaatindeyim'' dedi

31 Temmuz 2012, Salı 15:21
A A

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesinde genel merkeze gelirken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yıldız, Cumhurbaşkanlığı ile ilgili son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili sorulan bir soru üzerine şunları söyledi:

''AK Parti'nin sürdürülebilir istikrarı yalnızca AK Parti'nin problemi değil, bütün Türkiye'nin problemi. Buna en iyi çözüm bulan parti AK Parti. Bununla alakalı olarak bir ayrılık noktası, bir ayrışma noktası varmışcasına gösterilmeye çalışmanın bu istikrara zede getirmek anlamına geldiğini söylemek isterim.
Birbirinden daha samimi ve birbirine çok samimi olan iki kişiyle ilgili dışarıdan yapılacak yorumların ben bu aşamada fayda getirmediği kanaatindeyim. Birbirinin hukukuna, birbirinin haklarına en fazla riayet eden iki kişiden bahsediyoruz. Bununla ilgili oluşturulmaya çalışılan bütün suni ortamların ben aslında bu istikrara zede getirmek isteyenler tarafından yapıldığı kanaatindeyim. Bu nedenle kimse endişeye ve kaygıya kapılmasın, bu konuyla ilgili bir gündem oluşturmaya çalışmasın.''

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.