'Cumhuriyet'i bombalattım, pişman değilim'

'Cumhuriyet'i bombalattım, pişman değilim'

26 Ağustos 2009, Çarşamba 11:58
A A

Ergenekon davasının hem sanığı hem de gizli tanığı olan Osman Yıldırım, Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba atılmasını kendisinin yaptırdığını söyledi. Yıldırım, “Bu bir işti. Bana geldi, ben de kabul ettim. Cumhuriyet Gazetesi’ni bu gençlere bombalattırdım. Pişman da değilim” dedi. Danıştay saldırısına karıştığı iddialarını ise reddeden Yıldırım, “Saldırıyı gece 02.00’de televizyondan öğrendim. Danıştay saldırısının sahte faili olmak istemiyorum. Bu olaydan dolayı otomatik cezaya bağlandım. İki şartlı tahliyem geri alındı” diye konuştu.

MÜHİMMAT KROKİSİ YARBAYA AİT

Ankara Zir Vadisi’nde ele geçen silah ve mühimmatların bulunmasında rol oynayan el yazısı krokilerin Yarbay Mustafa Dönmez’e ait olduğu kesinleşti. Askeri mahkemeye krokilerle ilgili gelen bilirkişi raporunda, yazıların Yarbay Dönmez’in el mahsulü olduğu belirtildi. Bilirkişi heyeti başkanı Nazmiye Aktaş, “Kroki üzerindeki çizim ve yazılar sanığa aittir. Bunu kesin olarak belirtiyoruz” dedi. Yarbay Dönmez ise “Krokileri polis hazırladı. Ben bir teşkilatın kumpasına geldim” diye konuştu.

VELİ KÜÇÜK'TEN AYETLİ SAVUNMA

Ergenekon ana davasının 106’ıncı duruşması dün yapıldı. Duruşma öncesi salondaki yakınlarıyla bir süre sohbet eden emekli Tuğgeneral Veli Küçük şehitler için “Siz onlara ölü demeyin, onlar diridirler” ayetini hatırlatarak, “Bize mahkum demeyin, biz cumhuriyeti ve vatanı korumak için askerlik yapıyoruz, nöbet bekliyoruz. 35-40 yıl askerlik yaptım, 2 yıldır da burada bekliyoruz” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.