Cüneyt Çakır Avrupa Süper Ligi'ne gidebilir

19 Nisan 2021 tarihinde resmen açıklanan Avrupa Süper Ligi için sponsorluklar, format, takımlar ve hakemler konusunda çalışmalar sürüyor. Avrupa'nın elit hakemlerinden bazılarının FIFA kokartını bırakarak bu organizasyonu geçmesi muhtemel. O isimlerden birinin de Cüneyt Çakır olabileceği iddia edildi.

19 Nisan 2021, Pazartesi 11:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hakem yorumcusu Bünyamin Gezer, deneyimli hakem Cüneyt Çakır'ın Avrupa Süper Ligi oluşumuna katılabileceğini söyledi. Gezer, "Cüneyt Çakır için olabilir, yaş grubu yüksek hakemler yüksek fiyata gidebilirler. UEFA hakem vermez ama Cüneyt Çakır, FIFA hakemliğinden ayrılıp Avrupa Süper Ligi'nde görev yapabilir" dedi.

Avrupa Süper Ligi'nde maddi anlamda çok büyük bir pasta olacak. Barcelona'nın açıkladığına göre kuruluş aşamasındaki yatırım 10 milyar euro'yu geçecek. Bu da hakemlerin FIFA'dan aldığından çok daha büyük paralar alabileceğine işaret.

Bu nedenle Avrupa'nın birçok elit hakemi, özellikle kariyerlerinin son dönemlerini bu organizasyonda geçirerek daha iyi bir emeklilik dönemi geçirmeyi hedefleyecek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Abdürrahim Albayrak'tan başkanlık açıklaması: Başkana kıyamıyorum