Cuvalcı generalden Türk askerine övgü

Cuvalcı generalden Türk askerine övgü

18 Temmuz 2010, Pazar 05:00
A A

2003’te Kuzey Irak’ta görevli Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi olayıyla tanınan Amerikalı General David Petraeus, Afganistan’da Türk askerlerine övgüler yağdırdı. Irak’taki Amerikan askerlerinin komutanlığını yaptıktan sonra Afganistan’daki NATO güçlerinin başına getirilen General Petraeus, Kabil’de Türk askerleri tarafından eğitilen 400 Afgan astsubay için geçen perşembe günü düzenlenen yemin törenine katıldı.

O SORUYA YANIT YOK

Konuşmasına Türkçe olarak “Merhaba, nasılsınız?” diyerek başlayan Petraeus, “Türkiye, Afgan ordusu için astsubay yetiştirilmesine büyük katkılarda bulunuyor. Türkiye’nin Kabil Bölge Komutanlığı’nı yürütmesine de büyük önem veriyoruz. Kabil Bölge Komutanlığı’nın yaptığı işler bizim için çok önemli” diye konuştu. Petraeus, Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi konusundaki soruyu ise yanıtsız bıraktı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.