'Dağların oğlu' yaban hayatı gözlüyor

Erzurum'un İspir İlçesi'ndeki Yedigöl Köyü'nde oturan ve yörede, 'Dağların oğlu' olarak tanınan 31 yaşındaki Bülent Erkan, yıllardan bu yana yaban hayatı gözlüyor

11 Kasım 2012, Pazar 10:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar

Erzurum’un İspir İlçesi’ndeki Yedigöl Köyü’nde oturan ve yörede, ’Dağların oğlu’ olarak tanınan 31 yaşındaki Bülent Erkan, yıllardan bu yana yaban hayatı gözlüyor.

Yılın yarısını dağlarda geçiren Erkan, bugüne kadar ayı, yaban keçisi, ur kekliği, kartal, şahin, kurt, tilki, domuz, balıklar ve nadir bulunan kelebekler gibi çok sayıda canlının fotoğraf ve görüntüsünü çekti.

İspir’in Yedigöl Köyü’nde çiftçilik yapan ve bekar olan Bülent Erkan, "Köyüm doğayla iç içe. Bu yüzden doğaya çok ilgiliyim. Özellikle yabani hayvanların davranışlarını inceliyorum. Bu yıl dağlarda 25 ayının görüntüsünü çektim. Ayıları en yakın 5 metre mesafeden gördüm. Hiçbiri bana zarar vermedi'' ..

Erkan, 'Kaçkar Dağları’nı karış karış biliyorum. Çektiğim görüntüleri ileride belgesel için kullanacağım. Ayrıca doğayla ilgili kitap yazacağım. Şu anda maddi gücüm olmadığı için bunları yapamıyorum' diyor.

İşte Bülent Erkan'ın objektifinden yaban hayat...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Shakira ve Jennifer Lopez'in gösterisine şikayet şoku!