Dağlıca'da askeri helikopter düştü

Dağlıca'da askeri helikopter düştü

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde düşen helikopterde şehit olan askerlerin sayısı 5 oldu. Helikopter kazasında 7 asker de yaralandı

22 Temmuz 2012, Pazar 18:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

"Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle: “22 Temmuz 2012 Pazar günü saat 16.55 sıralarında, 4 helikopter mürettebatı ve 11 kişilik emniyet timi ile birlikte Yüksekova’dan kalkan Jandarma Genel Komutanlığı’na ait bir S-70 Sikorsky tipi helikopterimiz; Dağlıca 12 km kuzeydoğusundaki Deryan Tepe’ye inişe geçtiği esnada, ilk belirlemelere göre güç kaybına bağlı olarak kaza kırıma uğramıştır.

Kaza sonucunda; 5 personelimiz şehit olmuş, 7 personelimiz yaralanmıştır. Şehit ve yaralılarımız Hakkâri ve Yüksekova’ya tahliye edilmişlerdir. Kaza ile ilgili idari ve adli soruşturmaya başlanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”                                             

HELİKOPTER İNİŞE GEÇTİĞİ SIRADA DÜŞTÜ

Yüksekova’dan kalktıktan sonra Dağlıca Deryan Tepe’ye inişe geçtiği sırada güç kaybına bağlı olarak düşen S-70 Sikorsky tipi helikopterdeki yaralı askerler, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedeviye alındı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dışişleri'nden Myanmar açıklaması: Şiddetle kınıyoruz