Daha dolgun saçlar için saç detoksu uygulayın

Saç derinizin normalden çok daha sık kaşındığını fark ederseniz ve şampuanla yıkamak bir fark yaratmıyorsa bunun nedeni kafa derinizdeki ölü hücreler veya saçta kalan ürünler olabilir. Saç detoksu ile saç dipleriniz nefes alsın, saçlarınız dolgunlaşıp parlasın.

03 Temmuz 2021, Cumartesi 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SAÇ DETOKSU NEDİR?

SAÇ DETOKSU NEDİR?

Saç ve saç derisi detoksu, tüm ölü deriyi, saç ürünlerini ve toksinleri saç köklerinden ve saç derinizden uzaklaştıran kapsamlı bir masaj işlemidir. Bu maddeler genellikle saçın kaşınmasının, kepeklenmenin, saç kırılmasının veya genel olarak zayıf saç büyümesinin nedenidir.

Saç derinizi hava ile arasındaki bariyer katmanlarından kurtarmak, ona büyümesi ve gelişmesi için alan sağlar. Uygun detoks teknikleri ile haftalar içinde saçınızın dokusunda belirgin farklılıklar göreceksiniz.

Detoks ayrıca saçınızı aşırı şekillendirmenin yan etkilerinden, düzleştirme ve kıvırma gibi ısı içeren işlemlerden ve hatta güneşten gelen sert ışınlardan da kurtarır.

SAÇLARINIZIN NEDEN DETOKSA İHTİYACI VAR?

SAÇLARINIZIN NEDEN DETOKSA İHTİYACI VAR?

Saçınızın altındaki deri, yüzünüzdeki derinin bir uzantısıdır. Yüzünüze tam olarak verdiğiniz bakım miktarını, hatta daha fazlasını gerektirir. Yüzünüzdeki ölü deri hücrelerinden ve sivilcelerden kurtulmak için yüz bakımı ve peeling uyguladığınız gibi, optimum hijyen için saçlarınızı da detokslamalısınız.


DOĞRU SAÇ DETOKSU NASIL YAPILIR?

DOĞRU SAÇ DETOKSU NASIL YAPILIR?

Detoksunuzu doğru şekilde yapmanın ilk adımı, kullanmak istediğiniz yöntemi seçmektir. Bunu yaptırmak için bir salonda randevu alabilirsiniz, ancak bunu kendiniz yaptırmayı tercih ederseniz, hangi detoks karışımını kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bazı önerilerimiz var.

Kil bazlı karışım veya yağ bazlı karışım ile gidebilirsiniz.

Kil bazlı detoks maskesi

Bu 3 malzemeyi karıştırarak uygulayabilirsiniz.

  • Bentonit kil
  • Aloe vera jeli
  • elma sirkesi

Yağ bazlı detoks karışımı

Seçenekler, zeytinyağından hindistancevizi ve jojoba yağına kadar uzanır. 

Yağ bazlı alternatif, hassas saç derisine sahip, hasar görmüş veya işlem görmüş saçlara sahip kişiler, örneğin son zamanlarda saçlarını boyamış veya gevşetmiş kişiler için uygundur. Yağ, peeling etkisini uygulamak için genellikle şeker gibi bir aşındırıcı ile karıştırılır.

SAÇ DİPLERİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE ARINDIRIN

SAÇ DİPLERİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE ARINDIRIN

Artık uygun bir yöntem seçtiğinize göre, saçınızı doğru aletlerle iyice tarayarak ve dolaşıklıklarını açarak detoks sürecini kolaylaştırın.

Daha sonra saç derinize ulaşmak daha kolay olacak şekilde saçınızı parçalara ayırın. Yağ bazlı bir karışım için 15 dakika masaj yapın ve 15 dakika daha duş başlığıyla kapatın. Arındırıcı bir şampuanla yıkayın.

Kil bazlı bir karışım için saça ve saç derisine bolca uygulayın, ardından 30 dakika duş başlığıyla sarın. Yarım bardak sirke ile yıkayın, sirkeyi 3 dakika bekletin, ardından arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Detoks banyosu veya derin bir saç kremi ile devam edin.

DETOKS SONRASI: YENİ ARINDIRILMIŞ SAÇA BAKIM

DETOKS SONRASI: YENİ ARINDIRILMIŞ SAÇA BAKIM

Özellikle doğal bazlı olmayan ürünlerden uzak durarak nefes alan saç derinizi takdir edin. Saç ürünlerinizi bir kez daha gözden geçirin, saç kırılmasına ve kırık uçlara neden olabilecek sodyum lauril sülfat içeren tüm ürünleri süzün.

Ayrıca saçlarınızı düzleştirme, kıvırma gibi işlemleri bir süre engelleyin. Saçınızı boyamak saç rutininizin tartışılmaz bir parçasıysa, saç stabilitesini artırmak için boyamayı boş bırakmayı düşünün.

Her şeyden önce, saçınızın canlılığını ve parlaklığını korumak için sık sık detoks yapmayı unutmayın

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Karbonatın cildinize 3 süper etkisi