Daha etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlayacak 7 makyaj tüyosu

'Gözler ruha açılan bir penceredir' derler. Çoğu kişi bu nedenle makyaj yaparken gözlerinin daha ön planda olmasını ister. Elbette bazen farkında olmadan abartabiliriz. Peki daha etkileyici bakışlar için göz makyajımızda nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

11 Nisan 2021, Pazar 14:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- KAŞLARA VURGU YAPIN

1- KAŞLARA VURGU YAPIN

Güzel ve simetrik görünen kaşlar, yüzün en önemli 'aksesuarı'dır diyebiliriz. Kaş kalemi, kaş rimeli ya da farla kaşlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, kaş şeklinizi çıkarırken doğal durmasına özen göstermeniz. Aksi halde sizi sinirli ve agresifmiş gibi gösterebilir.

2- HIGHLIGHTER KULLANIN

2- HIGHLIGHTER KULLANIN

Highlighter'lar cildinize parlaklık vermenizi sağlayan ürünlerdir. Gözlerinizin daha dikkat çekici olmasını istiyorsanız, kaşlarınızın altına ve göz pınarlarınıza highlighter uygulayabilirsiniz.

3- KUYRUK ÇİZİN

3- KUYRUK ÇİZİN

'Kedi gözü' olarak adlandırılan kuyruklu eyeliner'ın modası asla geçmeyecek! Kedi gözü makyajı yaparken her iki gözün de kuyruklarının eşit olduğuna dikkat etmelisiniz.

4- DUMANLI GÖZ MAKYAJI

4- DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Dumanlı göz makyajı en popüler makyaj tekniklerinden biri. Gündüz ve gece rahatlıkla kullanılabilir. Dumanlı göz makyajı gözleri daha etkileyici ve ışıltılı gösterebilir. Seçtiğiniz far renklerinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

5- BEYAZ GÖZ KALEMİNİ UNUTMAYIN

5- BEYAZ GÖZ KALEMİNİ UNUTMAYIN

Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamak istiyorsanız, beyaz göz kalemi en büyük yardımcınız olabilir. Gözlerinizin içine uygulayarak çarpıcı bakışlara kavuşabilirsiniz. Daha modern görünüm için beyaz göz kalemiyle kuyruklu eyeliner da çekebilirsiniz.

6- KIVRIMLI VE UZUN KİRPİKLER

6- KIVRIMLI VE UZUN KİRPİKLER

Etkileyici bakışların olmazsa olmazı kıvrımlı ve uzun kirpiklerdir. Kirpik kıvırıcı ile doğal kıvrımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için uzatma etkili bir maskara kullanabilirsiniz.

7- NUDE RUJ KULLANIN

7- NUDE RUJ KULLANIN

Gözlerinizi daha ön planda tutmak için dudaklarınızda çarpıcı renkler kullanmamalısınız. Nude rujlar burada imdadımıza yetişiyor. Dudak renginize uygun bir nude ruj ile gözlerinizin ihtişamını ön plana çıkarabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saç dökülmesine karşı saç çıkaran 8 doğal ev tedavisi