Daha fotojenik olmak için 8 makyaj tüyosu

Selfie çekmek artık sıradan gündelik işlerimizden birine dönüştü. Ancak bazen ön kamerada gördüğümüz kişi moralimizi bozar. Aynada çok güzel görünürken ön kamerada bir türlü istediğimiz gibi görünemeyiz. Peki selfie'lerde daha fotojenik olmak için nasıl makyaj yapmalıyız?

27 Nisan 2021, Salı 16:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Fondöteninize ışıkta bakın

Fondöteninize ışıkta bakın

Loş ışıkta fondöten ve cilt renginin uyumu tam belli olmazken özellikle gün ışığında ve flaşlı fotoğraflarda aradaki fark göze batacak kadar ortaya çıkar. Sizin için doğru fondöten rengini iyi ışıklandırılmış bir ortamda deneyin ve makyajınızda boyun ve dekolte bölgenizi de es geçmeyerek bu hatanın önüne geçin.


Kaşlar

Kaşlar

Kalkık kaşlar ve uyanık bakışlar elde etmek için kaşın altına aydınlatıcı uygulayıp yukarı doğru taradıktan sonra kaş renginden 1-2 ton açık bir kalemle boşlukları doldurabilirsiniz.  


Dudaklar

Dudaklar

Doğal ama parlak görünen dudaklar, fotoğraflarda her zaman güzel görünür. Bunun için canlı pembe tonlarında bir dudak balmını dudaklarınıza uygulayın. Peçetenin ince bir katıyla fazla parlaklığı alın.

Gözler

Gözler

Fotoğraflar için en güzel renk, bronz ve pembe tonlarındaki farlar. Aynı anda hem doğal hem vurgulu bir görünüm sunan bu renklerle çekici ve sofistike bir stil elde etmek mümkün. İlk olarak uçuk pembe tonlarındaki bir farı göz kapaklarınıza baz renk olarak uygulayın. Kahverengi farı ise göz kapaklarınızın dış ve üst köşelerine sürüp karıştırma fırçasıyla iki rengin kesiştiği bölgeyi karıştırın. Aynı kahverengi farı eğik açılı bir fırçayla alt kirpik diplerinin dış köşelerine uygulayarak göz şeklini belirginleştirin. Göz pınarlarının çevresine bej ya da açık pembe, ışıltılı bir far sürün ve ince uçlu bir eyeliner'ı üst kirpik diplerine uygulayın. Göz altlarını temiz bir fırçayla hafifçe süpürerek far kalıntılarını temizledikten sonra ve bölgeye aydınlatıcı uygularak göz makyajınızı tamamlayın. 

Kontürü atlamayın

Kontürü atlamayın

Başınızı öne doğru uzatmak veya doğru açıya çevirmek fotoğraflarda yüz hatlarınızın doğru çıkmasını sağlarken bu illüzyonu doğru kontür ve aydınlatıcı tekniğiyle de verebilirsiniz. Örneğin yüz şeklinize göre uygulayacağınız elmacık kemiği kontürüyle yüzünüzü daha ince gösterebilir, çene altınıza vereceğiniz gölgeyle boyun bölgenizdeki fazlalıkları giderebilirsiniz.

 Çok da silik olmayın

Çok da silik olmayın

Oda ışığında yaptığınız makyaj göze her ne kadar mükemmel görünse de flaş altında renkler ne yazık ki soluklaşıyor ve makyajınız istediğiniz etkiyi veremeyebiliyor. 

Makyaj süngerinden yardım alın

Makyaj süngerinden yardım alın

Makyaj ürünlerini cildinize homojen bir şekilde harmanlamanız net ışıkların altında çekileceğiniz bir fotoğraf için oldukça önemli. Kusursuz harmanlanmış bir makyaj için en önemli detay sabır. Makyaj süngeri ve blending fırçalarıyla mükemmel geçişi sağlayana kadar durmayın. Sonuçta kimse kalıp gibi görünen bir göz makyajı ya da kirli görünümlü bir kontür istemez.

Fazla teri alın

Fazla teri alın

Her ne kadar mat bitişli fondöten, pudra ve yaplanmayı önleyici bir makyaj bazı kullansanızda gerçekçi olalım zaman geçtikçe yüzünüzde bölgesel parlamalar meydana gelecektir. Fotoğrafta istenmeyen yansımalardan kurtulmak ve yağlı bir görünümden kaçınmak için çantanızda ciltteki parlamayı alan ‘Blotting Paper’lardan bulundurmakta fayda var.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kirpikleri daha sağlıklı hale getirmenin 10 yolu