Daha iyi bir sağ tuş menüsü!

Windows'un sağ tuş menüsü size de çok yetersiz görünüyorsa, bu minik araçla onu değiştirin!

15 Temmuz 2013, Pazartesi 16:00
A A
Daha iyi bir sağ tuş menüsü!

Windows'ta dosyalarınıza sağ tıkladığınızda onlarla etkileşimde bulunmanızı sağlayan güçlü seçenekler karşınıza geliyor. Ama sağ tuş menünüzü daha da güçlendirmek isterseniz, ona bir dizi yeni seçenek ekleyecek olan Right-Click Enhancer'ı denemelisiniz.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, "Klasöre taşı" veya "Klasöre kopyala" gibi seçenekler sayesinde iki konum arasında dolaşmanıza gerek kalmadan dosyaları direkt olarak taşımanıza/kopyalamanıza izin veriyor. İsterseniz ilgili seçeneği etkinleştirerek, klasörlere sağ tıklayıp yönetici izinlerine sahip bir komut satırı çalıştırmanız da mümkün.

Not: Right-Click Enhancer'ın ücretsiz sürümünü yüklerken işe yaramayan ek yazılım tekliflerini kabul etmemeye dikkat edin. Uygulamanın taşınabilir sürümünde bu teklifler bulunmuyor.

Uygulamanın ücretli profesyonel sürümü (10 dolar, ücretsiz olarak denenebiliyor) ise sağ tuş menüsüne alt klasörler ekleme, istenmeyen girdileri silebilme, belirli uygulamalar ve konumlar için kısayollar oluşturabilme gibi özelliklere sahip.

İndirin: Right-Click Enhancer

Resimlerle: Windows 8.1'de neler yeni?

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.