Daha iyi videolar çekmek için üretildi: The miniRIG

Akıllı telefonu ile çok video çekenler için güzel bir alternatif belirdi. The miniRIG, telefon ve GoPro’da daha iyi videolar çekmeyi sağlıyor

18 Nisan 2017, Salı 23:05
A A
Daha iyi videolar çekmek için üretildi: The miniRIG
Akıllı telefonların kullanımı arttıkça özellikleri de daha iyi hale geldi. Özellikle büyük telefon üreticileri kamera donanımına ciddi yatırımlar yapıyor. Bu kameralar, iyi ışık altında ve yakınlaştırma yapılmadığı sürece iyi fotoğraf çekiyor. Ancak ya video?

KICKSTARTER'DAN DUYURULDU


Kickstarter’daki bir proje, telefonunuzu adeta bir kameraya, sizi de bir kameramana çeviriyor. The miniRIG, telefon ve GoPro’da daha iyi videolar çekmeyi sağlıyor.

The miniRIG, yukarıda da bahsettiğimiz gibi daha iyi videolar çekmenize yardımcı olan bir ekipman. Ancak tek bir işlevi yok, görev adamı edasıyla birden fazla işi başarıyor. Ekipman, görüntü sabitleyici, halka şeklinde bir ışık, dahili mikrofon ve ayarlanabilir başlı bir tripoddan oluşuyor. Bu özelliklerin tümünü içeren ekipman ile, steadicam ve ışık destekli videolar çekilebiliyor. Bu destek de şüphesiz daha profesyonel videoların önünü açıyor.

GOPRO ADAPTÖRÜ EKLENMİŞ


The miniRIG ekipmanı ile telefonda daha iyi fotoğraf ve videolar çekmek mümkün. Ancak geliştirici tripoda bir de GoPro adaptörü eklemiş. Böylelikle aksiyon kamerasını da bu ekipman ile kullanmanın yolu açılıyor.

TheminiRIG’e şimdilik 38 Euro ile sahip olmak mümkün, fiyatı daha sonra 70 Euro‘ya çıkacak. Ancak üretime geçmesi için fonlanma hedefine ulaşması gerekiyor.

Nintendo Switch Mario Kart 8 Deluxe paketi açığa çıktı

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Dünyanın en yaşlı insanı uzun ömrün sırrını açıkladı