Daha mutlu görünen dudaklar için doğru ruj nasıl sürülür?

Dudaklarımız yer çekimine karşı koyamıyor ne yazık ki. Yapısı gereği dudak kenarlarımız aşağı doğru düşüyor. Ruj sürdüğümüzde ise eğer ruju doğru bir şekilde uygulamıyorsak, dudakların kenar noktalarını göz önüne çıkarıyor ve mutsuz bir görüntü sergilemiş oluyoruz. Özellikle de koyu renkli ruj kullanırken birçoğumuz bu hatayı yapıyor. İngiliz makyaj sanatçısı Lisa Eldridge, daha mutlu görünen dudaklar için nasıl ruj sürülmesi gerektiğini YouTube kanalında anlattı.

24 Ocak 2021, Pazar 15:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

En vazgeçilemeyen makyaj ürünlerinden biri şüphesiz ki ruj... Dudaklar gerek yer çekiminin etkisiyle gerekse doğuştan gelen özellikler nedeniyle yere doğru düşer. Özellikle koyu renkli ruj sürdüğümüz zaman, bu "yere doğru düşme" durumu, mutsuz bir görüntüye sahip olmamıza neden olur. İngiliz makyaj sanatçısı Lisa Eldridge, mutsuz dudak sorununu nasıl ortadan kaldırabileceğimizi YouTube kanalında anlattı. Lisa Eldridge, son zamanlarda birçok kişinin mutsuz görünmeden nasıl doğru ruju sürebileceğine dair fikir istediğini söyledi.

Lisa Eldridge'e göre, köşeler de dahil olmak üzere dudakların tam çizgisi üzerinden ruju sürdüğünüz zaman doğal olarak üzgün bir görüntüye sahip oluyoruz. Hele ki koyu renkli rujlar kullanıyorsak, çevremize yanlış bir mesaj vermemiz kaçınılmaz. Sonuçta mutsuz değiliz, sadece ruju yanlış sürdük :)

Şimdi gelelim ruju nasıl doğru sürebileceğimize... Ama dudaklarınızın şeklini değiştirirken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.

Öncelikle dudaklarınızın köşelerinde eğik bir hat olacak şekilde concealer (kapatıcı) uygulayın. Concealer ile uyguladığınız çizgi üst dudaklarınızdan da geçsin.

Alt dudağınızdan ruju sürmeye başlayın. Bunu yaparken ruj fırçası kullanmanız daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Ruju sürerken içeride kalmaya ve kenarlara ulaşmamaya dikkat edin. Doğal dudak çizginizi takip ederek ruju sürdünüz ancak bunu yaparken kapatıcı uyguladığınız kenarlara değdirmemiş oldunuz.

Sıra üst dudağa geldi... Üst dudağa ruj sürerken de içerden sürmeye ve dudak çizginizin dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

Tüm dudağınıza ruju sürdükten sonra en başta eğik çizgi halinde dudağınızın kenarlarına çizdiğiniz kapatıcıyı nazik fırça darbeleriyle dağıtmaya başlayın.

Şimdi gülümseyin. Alt dudağınızın orta çizgisinde boşluk olduğunu fark edeceksiniz. Oraya da dudak çizginizi baz alarak kalem çekin.

Üst dudağınız için de yapacağınız şey, dudaklarınızın bitiş noktalarına değdirmeden kalemi dudak hattından geçirmek.

Bu şekilde dudak şeklinizi oluşturmuş oldunuz. Son dokunuş olarak stick şeklindeki bir rujla, dudak şeklinizi bozmadan rengi daha çarpıcı hale getirebilirsiniz. Hatta dilerseniz, parlatıcı sürebilirsiniz. Bu kısımda seçim sizin :)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Biraz kötü kokabilir: Daha güçlü saçlar için kemik iliği maskesi