Daha uzun kirpiklere kavuşmanızı sağlayacak 7 yiyecek

Uzun kirpikler, çekici görünmenin bir numaralı anahtarıdır. Kirpiklerimizi uzatmak için yağlar kullanıyor, kat kat maskaralar sürüyor, masaj yapıyor, bu da yetmiyor güzellik merkezinde çeşitli uygulamalar yaptırıyoruz. Peki daha uzun kirpikler için vücudunuzu içten beslemeyi hiç düşündünüz mü? İşte daha uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak 7 etkili besin.

26 Nisan 2021, Pazartesi 12:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- YUMURTA

1- YUMURTA

Yumurta protein açısından oldukça zengin bir besindir. Saç ve kirpikler keratinden oluştuğu için, proteinden zengin besinler de vücudun keratin üretmesine yardımcı olur. düzenli yumurta tükettiğinizde kirpikleriniz daha güçlü ve uzun hale gelecektir.

2- SOMON

2- SOMON

Omega -3 yağ asitleri, D vitamini ve B vitamini kaynağı olan somon, kirpiklerin kırılmasını ve dökülmesini önler. D ve B vitamini de uzamasını sağlar.

3- KURUYEMİŞ

3- KURUYEMİŞ

Kuruyemişlerde bol miktarda omega-3 ve E vitamini bulunur. Yağ asitleri, E vitamini ile birlikte kan ve oksijeni kıl köklerine taşır. Kan akışı artar ve kıl kökleri güçlenir. Böylece kirpikler daha hızlı uzamaya başlar.

4- MEYVE VE SEBZELER

4- MEYVE VE SEBZELER

A ve C vitamini içeren meyve ve sebzeler, kirpiklerin uzamasını ve kolajen üretimini sağlar.

Ayrıca meyve ve sebzelerin kabuğu, kirpiklerin uzun ve sağlıklı olmasına yardımcı olan önemli bir mineral olan silika içerir.

5- MANTAR

5- MANTAR

Mantar B3 vitamini kaynağıdır. Bu sayede kan dolaşımını iyileştirir ve keratin üretimine yardımcı olur.

B3 vitamini kirpiklerin uzamasını sağlar ve güçlendirerek kırılmasına engel olur.

6- FASULYE

6- FASULYE

Fasulye, H vitamini ve folik asit içerir. H vitamini kıl köklerindeki kan akışını artırır, kirpikleri kalınlaştırır ve kurumasını önler. Sağlıklı kirpikler için ihtiyacımız olan amino asitlerin ve yağların emilimine yardımcı olur. İçeriğindeki folik asit sayesinde kirpiklerin kırılmasını önler.

7- TAM TAHILLAR

7- TAM TAHILLAR

Tam tahıllar B6 vitamini ve demir açısından oldukça zengindir. B6 vitamini, kirpiklere renk veren melanin üretimini uyarır. Demir kıl köklerinde depolanarak kirpiklerin zayıflayıp dökülmesini engeller.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Daha fotojenik olmak için 8 makyaj tüyosu