Daha uzun süren bronzluk için 8 öneri

Tüm kış bu yazı bekledik. Karantina nedeniyle evlerde bunaldık, sonunda yaz geldi. En büyük hayalimiz olan deniz ve bronzlaşmak için tüm kapılar neredeyse açıldı. Haydi bronzlaştık, kalıcı bronzluk için ne yapmalı? Parlak bronzluk için hangi uygulamara dikkat etmeli? Mesela tendeki bronzluk nasıl geçer biliyor muyuz? İşte daha uzun süren bronzluk için 8 öneri!

24 Haziran 2020, Çarşamba 12:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Açık renkler giyin

Açık renkler giyin

Kıyafet seçiminiz bile bronz etkinizde büyük önem taşıyor. Teninizle kontrast yaratacak açık renk kıyafetlerle daha bronz bir cilt illüzyonu yaratın.

Işıltılı yağlar

Işıltılı yağlar

Biraz ışıltı ve altın bir dokunuş bronzluğunuzu vurgulayacak. Vücut bakım rutininize ekleyeceğiniz ışıltılı vücut yağları hem cildinizi nemlendiriyor hem de ten renginizin altını çizerek ona ekstra parlaklık ve canlılık veriyor.

Bol su

Bol su

Su cildin en büyük besin kaynaklarından. Nemli ve sağlıklı bir cilt ise bronzluğunuzu korumaktaki en iyi yardımcınız. Bol su içerek içten bakım yapıp nemlendirdiğiniz teninizle yazın altın etkisini cildinize hapsedin.

Su geçirmez Hindistan cevizi yağı

Su geçirmez Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağını saf formda kullanabilir veya hazır güneş koruyucu kremlerle karıştırabilirsiniz. Daha iyi etki için, güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulayın. Doğal korumalı bronzlaşma faktörü içerir. Cilt üzerinde serinletici bir etkiye de sahiptir. Avantajı, ciltte çok hızlı bir şekilde emilmesi ve aynı zamanda su geçirmez olmasıdır. Suya sık sık girseniz bile bedende kalır. Kuru ve tahriş olmuş ciltler için iyi bir seçimdir. Bir kaç doğal yağın karışımı ile elde edilen bronz ten, yaz boyunca kolay kolay bedeninizi terk etmez. 


Aceleniz yok

Aceleniz yok

Cildinizin bir anda bronzlaşmasını aklınızdan geçirmeyin. İyi ve kalıcı bir bronzluk için yavaş yavaş bronzlaşmak gerekir. Her gün kısa sürelerle güneş altında kalmak cildinizin soyulmasını ve kızarmasını engeller.

Hangi saatte güneşleniyorsunuz?

Hangi saatte güneşleniyorsunuz?

Doğru güneşlenme ve güneş kremi diğer bir önemli nokta. Güneşin en tepede olduğu zamanları güneşlenmek için seçmemelisiniz. Vücudunuzun sağlıklı ve kalıcı bronzluk elde etmesi için 11:00'den 15:00'e kadar güneşin size direkt gelmesini engelleyin. Güneş kremi ise, teninizin hassasiyeti ve rengine göre koruyucu kullanma sürenizi belirledikten sonra daha bronz etki yaratan yağlar kullanabilirsiniz. Örneğin: Kakao yağı, ceviz yağı, badem yağı... Cildi besler ve nem dengesini düzenler.

Karoten içeren besinler

Karoten içeren besinler

Kayısı,havuç,şeftali gibi besinler cildinizdeki melatonin ismi verilen pigmentlerin aktif hale gelmesine yardımcı olarak, bronzluğunuzu korur.

Soğuk su ile duş alın

Soğuk su ile duş alın

Duş almak diğer önemli noktalardan; çünkü aldığınız sıcak duş, vücudunuzun nem kaybetmesine ve kuruyup, soyulmasına sebep olur. Bu yüzden duş alırken soğuk su tercih etmelisiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ağdanın acısını azaltmak için 8 ipucu!