Daha uzun yaşamanın sırları

Yapılan araştırmalar yaşam tarzının yaşam süresini büyük ölçüde etkilediğini göstermektedir.İşte daha uzun yaşamak için bazı tüyolar...

04 Ekim 2016, Salı 21:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Düzensiz beslenme, alkol, sigara, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar hem bedensel hem de zihinsel olarak yaşlanma sürecini erken başlatır. İşte uzun bir yaşam için bazı tüyolar...

Egzersiz Yapın

Egzersiz Yapın

Gün içerisinde 30 dakikalık yürüyüş bile ömrünüze neredeyse 4 yıl katıyor bu yüzden eğer erken yaşlanmak istemiyorsanız egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.

Sosyal Çevreni Önemse

Sosyal Çevreni Önemse

Güçlü bağlar kurmak, sevgi ve şefkat dolu ilişkiler kurmak, gülmek, ağlamak, dertleşmek ve her şeye rağmen yakınınızda size değer veren insanlar olduğunu bilmek yaşama tutunmanız açısından büyük bir motivasyondur.

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı Beslenin

Vitaminler ve mineraller açısından zengin, glisemik indeksi düşük ve içeriğinde yaşlanmayı geciktirici maddeler bulunduran doğal gıdaları tercih etmeli, işlenmiş gıdalardan, fast- food yiyeceklerden ve sağlıklı olmayan atıştırmalıklardan vazgeçmelisiniz.

Partnerini Mutlu Et

Partnerini Mutlu Et

Cinsel paylaşımların kan basıncını düşürüyor olması, uyku problemlerine iyi gelmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve kalp rahatsızlıklarını önlemesi gibi faydaları göz önünde bulundurulduğunda düzenli olarak vakit ayırılması gerektiğini gösteriyor.

Bir Kadeh Şarap

Bir Kadeh Şarap

Yapılan araştırmalar günde bir kadeh şarabın yaşam sürenize katkı sağladığını gösteriyor.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Şubat 2020 )