Daha yaşlı ve yorgun görünmenize neden olacak 11 makyaj hatası

Makyaj yapmak hem güzelliğimize güzellik katmak hem de kusurlarımızı örtmek için severek yaptığımız bir işlem. Ancak yanlış makyaj uygulamaları bizi olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterebilir. Gelin hangi makyaj hatalarından kaçınmamız gerektiğini öğrenelim...

15 Mart 2021, Pazartesi 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- YÜZÜ MAKYAJA HAZIRLAMAMAK

1- YÜZÜ MAKYAJA HAZIRLAMAMAK

Makyajın iyi görünmesini sağlamak için yüzünüzü önceden hazırlamanız gerekir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey, gözenekleri arındırmak için cildi temizlemek. Ardından primer uygulamanız gerekiyor. Primer makyajınızın hem uzun süre kalmasını hem de cilt lekelerinin gizlenmesini sağlar.

Kırışıklıklarınızı yumuşatmak, gözeneklerinizi küçültmek ve cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için cildinizi iyice nemlendirdikten sonra primer uygulayın.

2- FAZLA AÇIK RENKLİ KAPATICI UYGULAMAK

2- FAZLA AÇIK RENKLİ KAPATICI UYGULAMAK

Göz altlarımızdaki koyu halkaları kapatmak için açık renkli kapatıcılar tercih edebiliriz. Ancak bunun tam tersini yapmamız gerekir.

Açık renkli kapatıcılar, göz altı torbalarımızın daha çok ortaya çıkmasına ve yorgun görünmemize neden olur. Koyu halkaları gizlemek için teninizin tonundan bir tık açık kapatıcı tercih etmelisiniz.

3- FONDÖTENİ ELLE SÜRMEK

3- FONDÖTENİ ELLE SÜRMEK

Fondöteni elle uygulamak hem pürüzlü bir görünüme hem de bakteri üretimine neden olur. Fırçalar her zaman fondöteni doğru uygulamanızı ve kullandığınız ürünü en aza indirmenizi sağlar.

Çok fazla fondöten sürmek yüzünüzün maske gibi görünmesine neden olacağından fırça yardımıyla doğru oranı tutturabilirsiniz.

4- MATLAŞTIRICI ÜRÜNLER KULLANMAK

4- MATLAŞTIRICI ÜRÜNLER KULLANMAK

Matlaştırıcı ürünler, cildin yağlanmaya müsait bölgelerinde kullanmak üzere tasarlanmıştır. Ancak farklı bir amaç için kullanılırlarsa veya uygun şekilde uygulanmazlarsa, yorgun görünmenize neden olurlar. Bu tür ürünler genellikle yağlı ciltler için önerilir ve yalnızca T bölgesine uygulanmalıdır.

5- ÇOK FAZLA PARILTI KULLANMAK

5- ÇOK FAZLA PARILTI KULLANMAK

Parlak ürünler dikkat çekmenizi sağlayabilir ancak doğru yere uygulandığı sürece. Parlaklık sağlayan ürünleri kırışıklıklar veya koyu halkalar olan alanlarda kullanmaktan kaçınmalısınız.

Parlak göz farı veya ışıltı ürünler, kaz ayaklarınızın ve göz altı torbalarınızın daha görünür olmasına neden olur.

Parlatıcılar ve parlak rujlar dudak çevresindeki ince çizgileri ortaya çıkarabilir.

6- BRONZLAŞTIRICIYI FAZLA KULLANMAK

6- BRONZLAŞTIRICIYI FAZLA KULLANMAK

Fazla bronzlaştırıcı kullanmak, abartılı ve doğallıktan uzak görünmenize neden olur. Makyaj uzmanları, ne kadar pudra kullandığınızı kontrol etmenizi ve istediğiniz efekti elde edene kadar kademeli olarak uygulamanızı öneriyor.

7- KAŞLARI İHMAL ETMEK

7- KAŞLARI İHMAL ETMEK

Yorgun veya yaşlı görünmemek için kaşları doğru şekillendirmek ve renklerine göre doğru makyaj tonunu kullanmak önemli. Kaşları hafifçe yukarı çekerek dışa doğru taramak en doğru yöntem.

Kaşlarınızın renginden daha açık bir gölgeye sahip bir göz kalemi seçin. Böylece daha doğal görünürler.

8- ALT KİRPİKLERE ÇOK FAZLA MASKARA SÜRMEK

8- ALT KİRPİKLERE ÇOK FAZLA MASKARA SÜRMEK

Maskarayı alt kirpiklerinize uygularken dikkatli olmalısınız çünkü kırışıklıkları daha görünür hale getirebilir. Ayrıca doğru miktarda ürün kullanmalısınız. Aksi halde dağınık bir görünüm elde etmenize neden olabilir.

9- KALIN EYELİNER UYGULAMAK

9- KALIN EYELİNER UYGULAMAK

Eyeliner zor bir uygulama! En yaygın hatalardan biri, göz kapaklarınızın daha küçük görünmesine neden olan kalın hat çekmektir. İnce bir eyeliner her zaman daha hoş bir görünüm sağlar.

10- YOĞUN MAT RUJ KULLANMAK

10- YOĞUN MAT RUJ KULLANMAK

Bordo, kahverengi, şarap veya koyu mor tonlarda mat ruj kullanmak, yaşlı ve yorgun bir görünüm getirir. Zaman geçtikçe de dudakları çatlatacağından, daha kötü bir hal alabilir. Dudaklarınıza biraz renkli veya nötr tonlu balzam sürerek daha nemli hale getirebilirsiniz.

11- DOĞAL TONLARDAN FARKLI BİR RUJ SÜRMEK

11- DOĞAL TONLARDAN FARKLI BİR RUJ SÜRMEK

Dudak rengimizle çatışan bir renk tercih etmemiz, yorgun ve yaşlı görünmemize neden olabilir. Cildinizi ve göz renginizi ve dudaklarınızın kalınlığını her zaman aklınızda bulundurarak ruj seçimi yapmalısınız.

Kaynak: BrightSide

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ucunda saçlardan olmak var! İşte saçlarınızı çok sık yıkadığınızın 7 belirtisi