Daha yeşil bir Süleymanpaşa çalışmaları sürüyor

Daha yeşil bir Süleymanpaşa çalışmaları sürüyor

Daha yeşil bir Süleymanpaşa çalışmaları sürüyor

04 Haziran 2021, Cuma 16:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan Park ve Bahçeler Birimi, yaz mevsiminin gelmesi ve hava sıcaklıklarının artması ile birlikte daha yeşil bir Süleymanpaşa için çalışmalarını hızlandırdı.

Süleymanpaşa Belediyesi'ne ait çay bahçelerinde otların temizlenmesi ile çalışmalara başlayan ekipler, Çınarlı, Bahçelievler, Değirmenaltı ve Hürriyet hahallelerinde yoğunlaşan çalışmalar kapsamında çiçek ekimi, ot biçme, yeşil alanların bakımı ve ilaçlama gibi faaliyetler yürütüyor.  Ayrıca vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da harekete geçen ekipler, yabani otlara ve yılan, kene, kertenkele gibi zararlılara karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirirken; şehrin atıl durumda kalmış noktalarında yaptığı peyzaj çalışmalarıyla da şehre güzellik katıyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, "Haziran ayının gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte ekiplerimiz ile birlikte çalışmalarımızı hızlandırdık. Şehrimizin potansiyelini ortaya çıkarmak, Süleymanpaşa'nın güzelliğine güzellik katmak için ekiplerimiz belirlenen program çerçevesinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Yeni bir ayın, yeni bir mevsimin, yeni bir dönemin tüm hemşerilerime sağlık, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Süleymanpaşalı kadınlardan köy kahvelerine destek