Daily Mail'in 'kıyafet' tweet'i tepki çekti

Daily Mail'in 'kıyafet' tweet'i tepki çekti

İngiliz Daily Mail gazetesi Rus büyükelçiyi öldüren saldırgan Mert Mevlüt Altıntaş’ın giyimiyle ilgili tweet attı. Gazetenin bu paylaşımı çok sayıda tepki aldı

21 Aralık 2016, Çarşamba 09:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ankara'daki sergi açılışında suikaste kurban giden Rus büyükelçinin yankıları sürerken İngiliz Daily Mail gazetesinin attığı bir tweet okuyucuların tepkisini çekti.
 

"KILIĞI KIYAFETİ YERİNDE BİRİ..."


​Saldırgan polis memuru Mert Mevlüt Altıntaş’ın kıyafetiyle ilgili olarak Twitter hesabından, “Rus Büyükelçi, takım elbise giyip kravat takan, kılığı kıyafetinde yerinde biri tarafından vuruldu” paylaşımda bulunan Daily Mail’in olaya yaklaşımı çok sayıda kişi tarafından eleştirildi.Gazetenin paylaşımına Twitter’dan yanıt veren bir kişi, “Yani, şimdi de birilerini öldürdükleri zaman teröristlerin ne giydikleriyle mi ilgileniyoruz” derken, bir diğer kullanıcı ise, “Çünkü birinin öldürüldüğünü gördüğümde suikastçiye ‘Kimin tasarımını giyiyorsun’ diye sormak isterim” yorumunda bulundu.
 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ


​Daily Mail’in yaşananlarla ilgili olarak ‘yanlış’ noktaya odaklandığını savunan sosyal medya kullanıcılarından biri de, “Takım elbisenin fiyatını öğrenebildiniz mi? Ya da bu kadar zayıf kalmak için nasıl beslendiğini?” sorularını yöneltti.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: George Floyd davasında flaş gelişme