Daireler önce mühürlendi, sonra soyuldu

Daireler önce mühürlendi, sonra soyuldu

Yanındaki inşaat kazısının tehlike oluşturması nedeniyle belediye ekipleri tarafından boşaltılıp mühürlenen 11 daireli apartmandaki dairelerin tamamına hırsız girdi

12 Şubat 2017, Pazar 23:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yeni evli bir çiftin ziynet eşyaları, 10 aylık bebeğin oyuncakları, dolaptaki kurbanlık et ve kemiklerle musluklar dahil bir çok eşya çalındı, ortalık alt üst edildi. Polise başvuran daire sahipleri, "binaya girilmesi tehlikeli" yanıtı aldıklarını iddia etti.
 

Zabıta "tehlike var" diyerek boşalttı


Kentsel dönüşüme giren Bahçelievler Şirinevler Mahallesi 16. Sokaktaki 11 daireli Nur Apartmanı sakinleri, geçtiğimiz Cuma gecesi apar topar evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Onların anlattığına göre, daha önce boşaltılıp yıkılan yan binadaki temel inşaatının tehlike arz ettiğini söyleyen Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri, Nur Apartmanı sakinlerinden binayı boşaltmalarını istedi. Eşyalarını alamadan yakınlarının yanına sığınan daire sakinleri, mühürlenen binaya giremedi.


 

Hırsızlar mührü söktü


Dün gece mührün söküldüğünü gören daire sakinleri, evlerini kontrol etmek için binaya girdiklerinde bir sürprizle karşılaştı. Kapıları kıran hırsızlar, eşyaları alt üst edip eşyları boşaltmıştı.
 

Devlet güvencesinde denildi


Kendi apartmanlarının da kentsel dönüşüm sebebiyle bir süre sonra boşaltılacağını söyleyen Turay Ölmez  "Biz de bunun için toplantı halindeydik. Daireleri boşaltma kararı almıştık. O toplantı sırasında zabıta geldi, ’daireleri boşaltın’ dedi. Hiçbir eşya almadan herkes dışarı. Binayı mühürlediler. Biz güvenliği hatırlatınca, Zabıta amiri dediki, ’burası devlet güvencesinde, birşey olmaz’. Birşey olursa talep edin karşılayacağız dedi’ " şeklinde konuştu.
 

İsyan ettiler


Mührü bozmadıklarını dairelerine girmedikleri söyleyen Sevil Erdaş, da, "Sabah baktık ki bütün kapıları patlatmışlar" dedi. Hırsızlığın planlı olduğunu, aynı gecede 11 daireye girilmesinin tesadüf olamayacağını söyleyen bir sakin de ortaya çıkan duruma isyan etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herkes orada yaşanan zulme ortaktır