Dallas Cowboys 5G teknolojisi ile 'akıllı selfie' ve 'dev oyuncu' imkanı sunuyor

Dallas Cowboys 5G teknolojisi ile 'akıllı selfie' ve 'dev oyuncu' imkanı sunuyor

Amerikan futbolu (NFL) takımlarından Dallas Cowboys, AT&T Stadyumu'nu önemli teknolojik gelişmelerle donatıyor. Kulüp, 5G teknolojisi sayesinde stada gelen hayranlarına 'akıllı selfie' imkanı sunuyor. Ayrıca iki oyuncunun 36 metrelik dev yansıması stadyumun hemen dışında olacak.

10 Eylül 2019, Salı 12:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Dallas Cowboys yayınladığı basın bülteninde, kendi stadları olan AT&T Stadyumu'nda ilk 5G özellikli stadyum iddiasını ortaya koydu. 8 Eylül Pazar günü New York Giants'la oynadıkları maçta ilk defa taraftarlarına sundukları yeni teknoloji beğeni topladı.

Taraftarlar tarafından büyük ilgi gören 'akıllı selfie' sistemi sayesinde Cowboys taraftarları, akıllı ekrandan istedikleri oyuncuları seçip onlarla sanal selfie çektirdi. Ayrıca oyunculardan Dak Prescott ve Ezekial Elliott'un 36 metrelik dev görübtüleri de 'Hype up Chants' adıyla stadyumun tepesine yansıtılabiliyor.

Yeni sistemin sağladığı eğlencelerden bir diğeri de 'sanal futbol oyunu'. Bu oyunda taraftarlar, savunma yapan sanal robotlardan kaçıp sayı yapmaya çalışacak.

NFL'in ortağı olan ve kablosuz hizmetler sunan telekomünikasyon şirketi Verizon şirketinin öncülük ettiği 5G uyumlu stadyum projesi, yakında ABD'nin birçok bölgesindeki stadyumlarda görülebilecek. Şimdilik 13 NFL takımının stadyumunda hizmet verecek olan sistemin yavaş yavaş tüm dünyaya yayılması bekleniyor.Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020 hedeflerini tutturma rehberi