Damarlardan kolesterolü temizleyen besinler

İstatistikler endişe verici. Kalp krizi, kalp krizi ve kardiyovasküler hastalıkların sayısı, durumlarındaki diyet ve yaşam tarzının sağlığın iyileştirilmesini güçlü bir şekilde etkilediğine dair artan farkındalığa rağmen sürekli artmaktadır.

13 Mayıs 2021, Perşembe 10:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
SOMON

SOMON

Çok miktarda sağlıklı yağ asidi sağlayacaktır. İyi bir kaynaktan satın alın. Enflamasyonu azaltmaya ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olacaktır. Somonun yanı sıra ringa balığı, uskumru ve ton balığı yiyin.

CEVİZ

CEVİZDoymamış yağlar ve omega-3 yağ asitleri hafızanızı geliştirecek ve eklemlerinizi sağlıklı tutacaktır. En iyileri ceviz ve bademdir.

KAHVE

KAHVE


Kalp krizi riskini% 20’ye varan oranda azaltacaksınız, ancak ölçülü olarak günde bir adet sade kahve yeterlidir!


ÇAY

ÇAY

Aşırı yağ depolamasını engeller. Yemeklerinize ve çaya ekleyin.


Düzenli olarak yenirse, yüksek tansiyon ve kolesterol seviyenizi düşürür ve genel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Kaliteli peynir olduğundan emin olun.


YEŞİL ÇAY

YEŞİL ÇAY

Yeşil çay, metabolizmanızı hızlandıracak güçlü bir antioksidan olan kateşinlerle doludur! Sizi aynı zamanda harekete geçmeniz ve sakinleştirmeniz için teşvik edecektir. Miktarı aşırıya kaçmayın. Günde 1-2 fincandan fazla içmeyin.

Potasyum açısından zengindir. Kan kolesterolünü ve kalp krizi riskini% 40 azaltır!


NAR

NAR


Narın içinde kan dolaşımını iyileştirecek birçok fitokimyasal bulacaksınız. Meyvenin kendisini sevmiyorsanız salatalara, smoothie’lere ve meyve sularına ekleyin.


ZERDEÇAL

ZERDEÇAL
Arterlerin tıkanmasını engeller. Günde bir çay kaşığı mükemmel günlük dozdur. Müsli ve diğer yemeklere ekleyebilirsiniz!


ZENCEFİL

ZENCEFİL

Zengin bir K vitamini kaynağı oldukları için kan basıncını düşürürler. Çiğ veya pişmiş olarak yenebilirler. Atıştırmalık olarak veya ana yemeğinizin veya salatalarınızın üzerinde yiyin!


Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vücuttaki iltihabı kurutan besinler