Damien Comolli Toulouse'un başkanı olmaya hazırlanıyor

Uzun yıllardır sportif direktör olarak çalışan Damien Comolli kariyerini bir üst basamağa taşımaya hazırlanıyor. Son olarak Fenerbahçe'de çalışan ve son derece başarısız bir 1.5 yıl geçiren Comolli, Fransız takımı Toulouse'un başkanı olmaya hazırlanıyor.

22 Mayıs 2020, Cuma 10:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fransa'da küme düşen Toulouse'ta yeni bir dönem başlıyor.

2001'den bu yana kulüpte yer alan Oliver Sadran, kulübün %85 hissesini Amerikalı bir yatırım şirketi olan Red Bird Capital Partneras'a satacak.

Toulouse'un %85 hissesini satın olacak Red Bird Capital Partrnes şirketi kulübün başkanlığına Damien Comolli'yi getirmeyi planlıyor.

Amerikalı şirket sportif direktör olarak birçok kulüpte çalışan, deneyimli ve Fransız futbolunu yakından takip eden Comolli'yi kulübü başkan koltuğunda yönetmesi için gerekli tüm imkanları sunacak.

Comolli'nin futbol dünyasındaki deneyimini göz önünde bulunduran Amerikalı şirket uzun vadeli planları doğrultusunda görüşmeler gerçekleştirecek.

Şirketin ortaklarından Garry Cardinale yaptığı açıklamada, "Spor alanında deneyimlere sahibiz. Bu anlaşma için sabırsızlanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Milliyet Skorer

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ersun Yanal: "Fenerbahçe beni ne zaman isterse gelirim"