Danilo Zanna'dan üç yıl sonra bir ilk

MasterChef yarışmasının sempatik İtalyan şefi Danilo Zanna geçtiğimiz haftalarda 9 yıllık eşi Tuğçe Demirbilek ile boşanacağını duyurmuş ve bu haber magazin dünyasında büyük yankı görmüştü. Şimdi ise MasterChef’in dün akşam yayınlanan bölümünde izleyicinin alışık olmadığı bir sahne ekrana geldi. Danilo Zanna program esnasında kaşık attı. Peki şefler hangi anlarda kaşık atar? İşte ayrıntılar...

01 Kasım 2021, Pazartesi 09:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Televizyonların ilgiyle izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme gecesi heyecanı vardı. 

TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde heyecan yaratan anlar yaşandı. Eleme gecesinin ilk etabında öne çıkan tabak, yarışmacılardan Hasan’ın tabağı oldu.

Müthiş bir sunumla tabağını sunan Hasan'a tadım sonrası Danilo Şef tarafından büyük bir sürpriz yapıldı. Danilo Şef 3 yıl sonra bir yarışmacıya kaşık attığını belirterek Hasan'a övgü dolu sözler yağdırdı. 

Eleme gecesinin ilk etabında yarışan Hasan, tadım esnasında şeflere adeta şov yaptı. 

Hasan'ın ise bu güzel sözler sonrasında adeta gözleri doldu.

Şaşkınlığını gizleyemeyen Hasan'a arkadaşları alkışlarla büyük destek oldu.

KAŞIK ATMA NEDİR?

Kaşık atmak, aşçılık mesleği ile uğraşan şeflerin literatüründe olan bir gelenektir. Şeflerin Kaşık Atması, öğrencilerinin tabaklarında hiçbir eksik bulmadıklarında göstermek için yaptığı bir harekettir. Bir şefin kaşık atması "Benim sana öğretebileceğim bir şey yok" demektir.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ?

Ateş, Safanur ve Mert son üçe kaldı ve Mehmet Şef'in imza tabağını en iyi yapmak için yarıştı. Elemeden son anda kurtulan isim Mert oldu. Safanur ile Ateş son ikiye kaldı. 31 Ekim'de Masterchef Türkiye'ye Ateş veda etti.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 5 dakikada dünyadan magazin haberleri (1 Kasım 2021)