Danimarka'da seçim vaadi: Sünneti yasaklayacağız

Danimarka'da 18 Haziran'da yapılacak genel seçimle ilgili kampanyalar devam ederken, Liberal Parti milletvekili adayı, Kare Traberg Smidt sünneti de kampanyaya dahil etti

09 Haziran 2015, Salı 15:32
A A
Danimarka'da seçim vaadi: Sünneti yasaklayacağız

Kaare Traberg Smidt, 18 Haziranda sandık başına gidenlerin, kullanacakları oy sayesinde çocukların kendi istekleri dışında sünnet edilmelerinin önüne geçileceğini öne sürdü.

Kaare Traberg Smidt "Çocukları kendi istekleri dışında sünnet etmek, cinsel organlarına müdahaleden ve şiddet uygulamaktan başka bir şey değildir.

BM Çocuklara yardım kuruluşu, Danimarka’daki doktorlar birliği, Sex ve Toplum kuruluşu gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluş sünnete karşı çıkıyor.

Onun için 18 Haziranda verilecek oylar sünnetin yasaklanmasında rol oynayacaktır. Verilen oylar sünnete hayır olmalıdır" dedi.

Kaare Traberg Smidt, çocukların ve gençlerin 18 yaşına gelince sünnet olup olmama konusunda kararı kendileri vermesi gerektiğini savundu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.