Dar kıyafetler giymenin 9 zararı

Dar kıyafetler giymenin zararları sık sık anneannelerimiz ve babaannelerimiz tarafından anlatılsa da pek kulak asmıyoruz. Dar kıyafetler söz konusu olduğunda sadece "Dar pantolon giymek kısır yapar mı?" sorusu akla gelse de aslında sağlığa pek çok zararı var. İşte dar kıyafetler giymenin 9 zararı!

25 Haziran 2020, Perşembe 17:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kan akışını engelliyor

Kan akışını engelliyor

Kıyafetleriniz bacaklarınızı veya belinizi çok sıkı bir şekilde sardığında, kalbinizin kan dolaşımını sağlamak için daha fazla çalışması gerekir. Ayak ve bacaklarınızda, kan dolaşımı çok önemlidir çünkü ayaklarınızın şişmesini önler.Kan dolaşımının olmaması ise sağlığınız için tehlikelidir çünkü yorgun ve bitkin hissetmenize neden olabilir.

Selülitlerinizi çoğaltır

Selülitlerinizi çoğaltır

Selülit kadınların en büyük korkulu rüyasıdır. Dar kıyafetler selülit oluşumuna meyilli olan cilletlerde, selülitlerin derinleşmesini ve iyice yayılmasına neden oluyor.

Hücre oksitlenmesine neden oluyor, yaşlandırıyor

Hücre oksitlenmesine neden oluyor, yaşlandırıyor

Dar kıyafetlerden kaynaklanan akciğerler ve soluk borusundaki basınç düzgün nefes almanızı engelleyebilir.Göğüs bölgenizdeki gaz alışverişi yeterli bir şekilde sağlanmadığında, hücrelerin oksitlenmesi hızlanabilir. Bu da erken yaşlanmaya neden olabilir.

Sırt ağrısına neden oluyor

Sırt ağrısına neden oluyor

Örneğin dar kot veya herhangi bir sert kumaşlı kıyafet giydiğinizde kalçalarınızın sıkışır ve normalde desteklediği vücudun ağırlığını taşımakta zorluk çeker. Kol ve bacaklarınızın hareket özgürlüğü olmazsa, günü ağrı ve acı hissiyle bitirebilirsiniz.


 Vajina mantarı

Vajina mantarı

Giysilerin vücuda çok yakın olması sıcaklık ve nem oranını arttırır. Genital bölgede, dar kıyafetler mantar ve bakterilerin oluşumunu çoğaltır. Bu, kötü koku veya maya enfeksiyonları gibi sorunlara neden olabilir.


Kilo almanıza neden olur

Kilo almanıza neden olur

Bağırsaklarınızı sıkıştıracak, midenize baskı uygulayan kıyafetler metabolizma hızınızın düşmesine neden olmaktadır. Metabolizma hızınızın düşmesi de ilerleyen zamanlarda kilo alımını kaçınılmaz hale getirecektir.


Terlemeyi artırır

Terlemeyi artırır

Sürekli dar giyinmek koltuk altı, ayak ve genital bölgelerde aşırı terlemeye ve kötü koku oluşmasına sebep olur. 


Cilt problemlerine neden olur

Cilt problemlerine neden olur

“Nefes” alamadığında cildiniz de bozulabilir. Örneğin, giydiğiniz pantolon veya etek çok sıkı bir kumaştan yapılmış olmasının yanı sıra nefes almayan bir materyalse de birçok hastalığa neden olabilir. Kızarıklık, kaşınma ve bacaklarda batıklara neden olabilir çünkü tüyler rahat bir şekilde çıkamaz.


Kaslarınızın gelişmesini engeller

Kaslarınızın gelişmesini engeller

Eğer spor ile ilgilenen bir bireyseniz ve poponuzun daha güzel görünmesini istiyorsanız dar kıyafetler giymemelisiniz. Vücudunuzun istediğiniz şekli almasını engellemiş olursunuz.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aniden sarışın olarak şaşırtan ünlü kadınlar