Darbeci astsubaya, 'Hero' tişörtünü kızkardeşi kargoyla göndermiş

Darbeci astsubaya, 'Hero' tişörtünü kızkardeşi kargoyla göndermiş

Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele darbe girişiminde bulunan askerlerin yargılandığı davanın sanıklarından Astsubay Gökhan Güçlü'nün giydiği, 'Kahraman' anlamına gelen İngilizce 'Hero' yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla gönderildiğinin belirlendiğini açıkladı

25 Temmuz 2017, Salı 16:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1'i firari 37 darbeci askerin aralarında bulunduğu 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma öncesi sanık askerlerden astsubay Gökhan Güçlü'nün, üzerinde kahraman anlamına gelen 'Hero', altında da İngilizce 'Kahramanlar ölümsüzdür' yazılı tişörtün sırrı çözüldü.


MEKTUPTA, 'SEN BİZİM KAHRAMANIMIZSIN' YAZMIŞ


Güçlü'ye tişörtün, kız kardeşi Bahar Güçlü tarafından içinde mektupla kargoyla gönderildiği ortaya çıktı. Kız kardeşinin mektupta ise, 'Sen bizim kahramanımızsın' yazdığı öğrenildi.


KIZ KARDEŞİ VE PERSONEL HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI


Konuyla ilgili olarak makamında açıklama yapan Muğla Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, "Hero tişörtü, geçen 30 Haziran'da Trabzon'dan Gökhan Güçlü'nün kız kardeşi Bahar Güçlü tarafından içinde bir mektupla kargoyla gönderilmiş. Mektubun içerisinde 'Sen bizim kahramanımızsın' yazıyor. Konuyla ilgili olarak Gökhan Güçlü, kız kardeşi, cezaevi idaresi ve görevli jandarma personeli hakkında adli ve idari soruşturma başlattık. Bununla ilgili olarak kimin kusuru, kabahati ya da ihmali varsa ortaya çıkarılacak. Mektupları inceleme komisyonundaki görevlilerin dikkatli olmaları gerekiyor. FETÖ bu Hero tişörtü ile ilgili olarak algı yaratmaya çalışıyor" dedi.
 

'BAHAR TİŞÖRT GÖNDERDİ, GELDİ Mİ?'


Darbeci sanık Gökhan Güçlü ve kız kardeşi Bahar Güçlü hakkında terör propagandası yaptıkları için soruşturma açılmasının ardından telefon kayıtları da incelemeye alındı. Gökhan Güçlü’nün annesi ile gerçekleştirdiği bir telefon görüşmesi:

- Annesi: "Bahar bir tişört gönderdi geldi mi?"

- Gökhan Güçlü: "Ha geldi."

- Anne: "Aldılar mı?"

- Sanık Gökhan Güçlü: "Aldılar bir tane. Tişört sınırlı oluğu için aldılar."

DHA / İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaşadığı korku dolu anları anlattı: Sesimi duyuramadım