Darüşşafaka Doğuş Barcelona’yı eli boş gönderdi

Darüşşafaka Doğuş aldığı bu önemli galibiyetle playoff yarışında iddialı kalmaya devam etti

17 Mart 2017, Cuma 21:19
A A
Darüşşafaka Doğuş Barcelona’yı eli boş gönderdi
Maçta ilk iki dakika Barcelona’nın 2-3’lük üstünlüğüyle geçildi. Tyrese Rice ve Perperoglou’ndan gelen üç sayılık basketler ilk iki dakika sonunda skoru 2-6 yaparken temsilcimizde Scottie Wilbekin bulduğu orta mesafe isabetiyle skoru 4-6 yaptı. İlk dört buçuk dakika sonunda skor 4-11’e gelirken David Blatt da molasına başvurdu.

James Anderson’ın son dört dakikaya girilirken bulduğu üçlük isabeti skoru 7-11 yaptı. Son iki dakikaya girilirken ise Barcelona 7-13 önde olan taraftı. Maça iki takım da düşük yüzdeyle ve sert savunmalarla başlasa da Barcelona’nın bulduğu üç üçlük isabeti fark yaratan istatistikti. İlk çeyrek 11-13 ile tamamlandı.


'DAÇKA ÇOK İYİ SAVUNMA YAPTI'


İkinci çeyrek başında Ante Zizic’ten gelen smaç maçı 13’te eşitledi. Will Clyburn’den üst üste gelen iki turnike Daçka’yı 17-15 öne taşıdı. Clyburn’ün açık sahada vurduğu smaç ve aynı zamanda aldığı faul bu kez Bartzokas’ı mola almaya zorladı (19-15). Moladan da Daçka daha iyi dönen taraftı ve Zizic’ten gelen 2+1 ilk üç dakika sonunda skoru 21-15 yaptı
Birkan Batuk’un soktuğu üçlük farkı 9’a çıkardı (24-15).

Bu dakikalarda Daçka’nın savunma sertliği çok yüksek seviyeye çıktı. İlk beş dakika geride kaldığında Daçka maçta ilk kez farkı çift hanelere taşıdı (27-17). İlk yedi dakikada Barcelona sadece 6 sayı bulabilirken Daçka Clyburn önderliğinde farkı açmaya devam etti (34-19). Barcelona hiçbir şekilde skor üretemediği ikinci çeyrekte adeta domine edildi ve Daçka farkı 20’ye çıkardı (39-19). Son bir dakikaya girilirken Daçka’nın serisi 28-6’ya çıktı. İlk yarı sonunda da temsilcimiz 43-22 önde olan taraftı.


'REAKSİYON VEREMEDİ'


Üçüncü çeyreğin ilk üç dakikasında Daçka sayı üretemedi ve Barcelona bu çeyreğe 0-5’lik seriyle başladı. Temsilcimizin bu çeyrekteki ilk sayıları Ante Zizic’in 2+1’iyle geldi. Üçüncü çeyrekte ilk dört dakika 46-30 ile geçildi. Tyrese Rice’tan gelen iki saylık basket farkı 14’e indirince David Blatt molasına başvurdu.

Will Clyburn’den gelen üçlük isabet temsilcimize nefes aldırırken ilk beş dakika Darüşşafaka Doğuş’un 49-33 üstünlüğüyle geçildi. Stratos Perperoglou’ndan üst üste gelen dört sayı farkı 12’ye indirirken Wanamaker da çembere giderek 2 sayıyı geri aldı (51-37). Perperoglou’ndan gelen üçlük son 45 saniyeye girilirken farkı yeniden tek hanelere indirdi (51-42). Barcelona bu çeyrekte ikinci çeyrekteki Daçka dominasyonuna reaksiyon vermeyi başarırken çeyreği 53-42 geride kapadı.

Son çeyrek başına Daçka yine tutuk başladı, ilk iki buçuk dakika sonunda fark yediye kadar indi (54-47). Ancak Birkan Batuk’un hücum ribaundundan çıkardığı sayılar Daçka’ya nefes aldırdı.

İlk beş dakika sonunda Daçka 59-47 önde olan taraftı. Son dört dakikaya girilirken fark yeniden tek hanelere indi (59-52). Son üç dakikaya girilirken ise Zizic farkı yeniden çift hanelere taşıdı (63-52). Son bir dakikaya 65-56 önde giren temsilcimiz kalan bölümde hata yapmayarak sahadan galip ayrılmasını bildi.
Sıradaki haber yükleniyor...