Davutoğlu: Kılıçdaroğlu benim için endişelenmesin...

Davutoğlu: Kılıçdaroğlu benim için endişelenmesin...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Saraybosna'ya hareketi öncesinde İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Koalisyon görüşmeleriyle ilgili konuşan Davutoğlu "Sayın Kılıçdaroğlu'nun benimle ilgili endişelenmesine gerek yok. Önce kendi partisiyle ilgili endişelerini gidersin" dedi

10 Temmuz 2015, Cuma 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, "Gerekli olmayan hiçbir atama yapılmamıştır. Zamandan kazanmak için gerekli olamayan tek bir atama gösterilemez. Eğer yanlış bir atama yapıldığı iddia ediliyorsa hükümet ortaklığı kurulduktan sonra bunlar ele alınır" dedi.

"Hükümet ettiğimiz er an her saniye hükümet etmenin gereği neyse onu yaparız" diyen Davutoğlu, "Ayrıca Sayın Kılıçdaroğlu'nun benimle ilgili endişelenmesine gerek yok. Önce kendi partisiyle ilgili endişelerini gidersin sonra başka partilere baksın. Biz partilerin iç işlerine müdahil olmadık.

Onun da müzakereleri yürütürken bizim cumhurbaşkanımızla ilişkilerimiz veya herhangi bir konuda kaygı belirtmesini doğru bulmuyorum.

Cumhurbaşkanı makamını hükümet ortaklığı müzakerelerinin parçası haline getirmemek lazım. Getirildiği zaman iyi niyetten uzaklaşılmış olur" diye konuştu.

 

 

SALDIRILARA PROVOKASYON NİTELEMESİ

Çin vatandaşlarına yönelik tepkilerin sorulması Davutoğlu, "Ne tür itilaf yaşanırsa yaşansın bu itilaf dış temsilciliklere yansıtılmaz. 

Elçiler, temsilciler, turistler bizim en aziz misafirlerimizdir. Bu tür provokasyonlar bizim kültürümüze aykırıdır hem siyasi temel ilkelere aykırıdır.

Bu tür konulara karşı toplumumuzun duyarlı olmalarını rica ediyorum.

Haksızlıklara karşı sesimizi yükseltebiliriz ama provokatif haberlere karşı dikkatli olmak gerekli" ifadelerini kullandı. 

Murat ÇAKIR / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Haydutluğa boyun eğmeyeceğimiz anlaşıldı