Davutoğlu sığınmacıların temsilcileriyle görüşecek

Başbakan Davutoğlu saat 17:15'te, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcilerini Çankaya Köşkü'nde kabul edecek

19 Eylül 2015, Cumartesi 09:53
A A
Davutoğlu sığınmacıların temsilcileriyle görüşecek

Başbakanlık'tan yapılan duyuruya göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacıların temsilcileriyle görüşmesi saat 17:15'te, Çankaya Köşkü'nde olacak.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de 2 milyon 225 bin 147 Suriyeli'nin olduğunu söylemişti. Kurtulmuş, sığınmacılara harcanan paranın 7,6 milyar doları aştığını anlatmış, Avrupa ülkelerini de yeterince yardım etmemekle eleştirmişti.

Numan Kurtulmuş ayrıca son dönemde İstanbul, Edirne ve TEM otoyolundaki tablodan da bahsetmiş, şu an 2 bin 300 Suriyeli'nin Edirne'de sınır kapısında ve İstanbul'da otogarlarda beklediğini açıklamıştı.

Son olarak beş gün önce Yunanistan sınırına geçmek için Edirne'ye giden ve otoban kenarındaki arazide bekleyen mültecilerden yaklaşık 700’ü, Edirne'ye doğru yürüyüşe geçmişti. Grubun önü, gişelere 50 metre kala jandarma ekiplerince kesilmişti.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.