Davutoğlu'na öğrenci sürprizi

Davutoğlu'na öğrenci sürprizi

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Arap Birliği Zirvesi için gittiği Katar'da eski bir öğrencisini büyükelçi olarak karşısında görünce çok duygulandı

27 Mart 2013, Çarşamba 08:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği Zirvesi için gittiği Katar’da Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile yaptığı görüşme esnasında sürprizle karşılaştı.

Somali’nin Doha Büyükelçisi Ömer Şeyh Ali İdris, "hocam" diyerek Davutoğlu’nun elini sıktı. İkilinin birbirlerini tanımaları ve sıcak bir şekilde kucaklaşmalarının ardından İdris’in, Davutoğlu’nun Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nden öğrencisi olduğu anlaşıldı.

'HOCAM SİZİ TAKDİRLE İZLİYORUM'


İkili aradan geçen yıllar içerisinde neler yaptıklarını birbirlerine anlattı. Büyükelçi İdris, Davutoğlu’nu uzun bir süredir takdirle izlediğini, bakanlığının da en az hocalığı kadar başarılı olduğunu, eski bir öğrencisi olarak kendisi ile iftihar ettiğini söyledi.

'HİÇ YAŞLANMAMIŞSINIZ'


Büyükelçi İdris, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na "Hocam, hiç yaşlanmamışsınız, aksine gençleşmişsiniz" diyerek, genç kalmasının sırrını sordu. Davutoğlu ise kendisini en mutlu eden şeyin öğrencileri ile bu şekilde bir araya gelmek olduğunu, onların ilgi ve desteğinin kendisini zinde tuttuğunu kaydetti.

Büyükelçi İdris, Türkiye’nin sadece Somali’ye yönelik yardımları ile değil, izlediği etkin dış politikayla Somalililerin takdirini kazandığını belirterek, Davutoğlu’na başarılarının devamını diledi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, vedalaşmadan önce Büyükelçi Ömer Şeyh Ali İdris’i en kısa zamanda Türkiye’de görmek istediğini ifade etti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yasakların ardından patlama yaşanacak