'Dayı ne olur yapma'

Yüksel Özbey eşinden boşanmak istediği için kayınbiraderi tarafından saldırıya uğradı. Saldırı sırasında Özbey'in kızı İrem, 'Dayı ne olur yapma' diyerek onu durdurmaya çalıştı

13 Eylül 2011, Salı 18:43
A A

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Abdurrahmanlar Beldesi’nde zirai ilaç bayiliği yapan ziraat mühendisi 43 yaşındaki Yüksel Özbey, "Boşanmak istediğim için kayınbiraderimin bıçaklı ve tüfekli saldırısına uğradım. Serbest bırakıldı, şimdi beni öldürecek" dedi

Antalya’da 16 yıllık eşi Aslı Özbey ile boşanma aşamasında olan Yüksel Özbey, eşiyle üniversite yıllarında tanışarak evlendiklerini ve onun ailesinin yaşıdığı Abdurrahmanlar Beldesi’ne yerleşerek beraber çalışmaya başladıklarını anlattı. 13 yaşında İrem Yüksel ve 11 yaşında Eylem Eda isimli iki kızı olduğunu belirten Özbey, "Ancak bir süre sonra karı-koca arasında yaşanan şiddetli geçimsizlik hastalığına bizde tutulduk ve boşanma kararı aldık. Ancak bu süreç içinde ailesi tüm yaşamımızı alt-üst etti" dedi.

Kayınbiraderi 35 yaşındaki Kadir Arat’ın geçen 11 Ağustos’ta işyerine gelerek tehdit ve küfür ettiğini belirten Yüksel Öybey, kamera kayıtlarında olmasına rağmen savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere sebrest bırakıldığını söyledi.

Arat’ın bir gün sonra yine işyerime gelerek kendisini bıçaklamak istediğini belirten Özbey, "Salladığı bıçak darbelerinden sıyrıklarla kurtuldum. Şikayetçi oldum. Savcılık tarafından yine serbest bırakıldı" dedi.

'DAYI NE OLUR YAPMA'

Kayınbiraderinin serbest bırakıldıktan sonra 16 Ağustos’ta tekrar iş yerine geldiğini belirten Yüksel Özbey, "Bu kez elinde otomatik tüfek vardı. İşyerimi bastı. Kızım İrem çığlık atmaya başladı. Tüfeğin namlusunu tuttuğum sırada ateş etti. Saçmalar bacaklarımın arasına geldi. Yerde büyük oyuk oluştu. Bunların tümü kızımın gözleri önünde oldu. Jandarmanın gözaltına aldığı kayınbiraderim, yine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı" diye konuştu.

Bu saldırılar ve dehşet anlarının güvenlik kameralarına yansımasına rağmen kayınbiraderinin her defasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına isyan eden Yüksel Özbey, "Kızım ’Dayı ne olur yapma’ diye bağırıyordu. Kızımın çığlıkları eşliğinde tüfekle bana ateş etmesine rağmen elini kolunu sallayarak dükkanımın önünde geziyor. Bu adam beni öldürdüğü zaman mı tutuklayacaklar?" dedi.

Aslı Özbey’in ailesi ise Yüksel Özbey’in kızlarına şiddet uyguladığını ve bu yüzden boşanma davası açtıklarını belirterek, savcılık soruşturmalarıyla ilgili konuşmak istemedi.

Teslime TOSUN / ANTALYA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.