DEAŞ yöneticisi Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk gözaltına alındı

DEAŞ yöneticisi Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk gözaltına alındı

İstanbul'da DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu değerlendirilen Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk gözaltına alındı

30 Mayıs 2017, Salı 19:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütü DEAŞ'a yönelik soruşturmasında kentte bulunan Suriye, Irak ve Türk vatandaşı birçok kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Son olarak geçen hafta Suriye'ye gitmeye çalışan 8 Türk vatandaşı tutuklandı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri örgütün Türkiye ayağının yöneticilerinden olduğu iddia edilen Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk'u İstanbul'da yakaladı. Halis Bayancuk soruşturma kapsamında Adapazarı'na getirildi. Sakarya'da tutuklanan örgüt üyeleri ile bağlantısının olduğu düşünülen Bayancuk'un sorgusu devam ediyor.


TÜRKİYE'DEKİ LİDERLİKLERİNİ YAPIYOR


DEAŞ'ın Türkiye'deki destekçi ve sempatizanlarının liderliğini yaptığı belirlenen Ebu Hanzala kod adlı Bayancuk'un Sakarya TEM ekiplerince Sakarya'ya getirileceği öğrenildi.

TEHDİTTEN DE GÖZALTINA ALINMIŞTI


Bayuncuk, terör örgütü DEAŞ'ın Türkiye yapılanmasına yönelik operasyonda 2015 yılında gözaltına alınmış, Mart 2016'da tahliye edilmişti. 

Bayancuk Mart 2017'de, Ankara'da vereceği bir panelin iptal edilmesinin ardından video ile valilik personelini "müşrik" ilan ettiği, "Biz de boş durmayacağız" sözleriyle tehdit gerekçesiyle bir kez daha gözaltına alınmıştı. 
 

KELEPÇE TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI


2015 yılında eşiyle birlikte gözaltına alınan Bayuncuk'un kelepçesiz olması tartışma yaratmıştı. Bir gün sonra Bayuncuk'a kelepçe takıldığı görülmüştü.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı tehlikeye dikkat çekti: Güvenilir değil!