Dedesinin pozlarını 30 yıl sonra aynı yerde verdi

İstanbul'da yaşayan 24 yaşındaki Zaferullah Yıldırım, Almanya Stuttgart'a çalışmak için giden dedesinin çektirdiği fotoğrafları 30 yıl sonra kendisi de çektirdi

30 Ekim 2018, Salı 19:17
A A
TAM ZAMANLI GEZGİN, YARI ZAMANLI ÖĞRENCİ

TAM ZAMANLI GEZGİN, YARI ZAMANLI ÖĞRENCİ

Hukuk fakültesinden bu yıl mezun olan ve 4 yılda otostopla 45 ülkede yaklaşık 300 şehir gezen 24 yaşındaki Zaferullah Yıldırım, kendisini "tam zamanlı gezgin, yarı zamanlı öğrenci" olarak tanımlıyor.

Dayısının flash belleğinde dedesi Dursun Ali Yıldırım'ın fotoğraflarını bulan Yıldırım, bu fotoğrafların Stuttgart'ta çekilmiş olduğunu öğrendi. Bunun üzerine dedesinin fotoğraf çektirdiği yerleri gezmek amacıyla İstanbul'dan arkadaşıyla birlikte yola çıktı.

OTOSTOPLA 8 ÜLKE GEZDİ

OTOSTOPLA 8 ÜLKE GEZDİ

Otostopla 8 ülke gezdikten sonra Almanya'ya ulaşan Yıldırım, dedesinin yıllar önce bulunduğu yerlerde aynı pozları verdi. Yıldırım duygu dolu anlar yaşadı.

Stuttgart'a giderek, dedesinin fotoğraflarının olduğu yerlerde aynı pozları vererek fotoğraf çektirdiğini anlatan Yıldırım, şöyle devam etti:

FOTOĞRAFLAR 30 YILLIK

FOTOĞRAFLAR 30 YILLIK

"Dedem zamanında Stuttgart'ta bir otomobil fabrikasında çalışmış. Fotoğrafların hepsi dedemin vefatından 10 yıl öncesine ait. Dedemin de vefatından 20 sene geçtiğini göz önüne alırsak, fotoğraflar yaklaşık 30 yıllık. 

"MEKANLARI BULMAK ÇOK ZOR OLMADI"

"MEKANLARI BULMAK ÇOK ZOR OLMADI"

Fotoğrafları tekrardan çekmek için mekanları bulmak çok zor olmadı. Tarihi yapı aynen korunduğu için aradığımız yerleri avucumuzla koymuş gibi bulduk."

"ÇOK DUYGULANDIM"

"ÇOK DUYGULANDIM"

Dedesinin 2000 yılında vefat ettiğini, hayatta olsaydı kendisiyle gurur duyacağını aktaran Yıldırım, "Fotoğrafları çekilmeden önce fotoğrafların ait olduğu yerlere gidince nasıl bir duygu hissedeceğimi bilmiyordum. Fotoğrafları çektirmeye başlayınca çok duygulandım ve kendimi tutamadım."

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.