Dekorasyonda ayna nasıl kullanılmalı?

Eski zamanlarda ihtiyaç olarak kullanılan aynalar günümüzde birçok özellikte kullanılmaktadır. Dekorasyonda karşımıza başlı başına bir dal olarak çıkan ayna ve bu üründen yapılan aksesuarlar son zamanlarda bayağı popüler seçimler arasına girmektedir. Dekorasyonda ayna kullanımı hassas bir noktadır. Birçok avantajı olacağı gibi yanlış kullanılmasıyla istenmeyen sonuçlar ortaya çıkartabilir. Evlerinizde doğru yerleştirilişmiş aynalar ile dar alanları daha geniş, sıkıcı alanları ise daha ferah gösterebilirsiniz. Gereğinden fazla ve yanlış kullanımdan ötürü ise göz yanılmaları yaşatarak kullanım ile temizlik sorunları gibi birçok olumsuz sonuç doğurabilir. Ayna kullanmayı seviyor ve ilgi duyuyorsanız; işte size aynaların sırlarla dolu doğru kullanım taktikleriyle avantajları…

13 Şubat 2017, Pazartesi 09:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aynalarla Faturalarınız Hafiflesin

Aynalarla Faturalarınız Hafiflesin

Dekorasyonda zevkten öte mantığın uygun olduğu noktalar ve mühendislik hesaplarınında yeri çok önemlidir. Pencere ve ısı kaynağının karşı tarafına uygun açıda yerleştiren aynalar hem aydınlatma hem de ısı kaynağı olarak enerji tasarrufu sağlamaktadır. Doğru yerleştirdiğiniz aynalar sayesinde; bu aynalar üstüne gelen enerjiyi ortama yansıtarak karanlık olan ortamlarınız daha aydınlık, ısıtmakta zorlandığınız ortamlar ise daha sıcak olacaktır. Üstelik ortamınız şık bir görüntü de alacaktır.

Dar Alanlarınız Aynalar Sayesinde Daha Geniş

Dar Alanlarınız Aynalar Sayesinde Daha Geniş

Aynaların yansıtma özelliğinden ötürü dar alanlarda kullanılan aynalar sayesinde, daha geniş ortamlar elde edebilirsiniz.  Karşılıklı duvarlara paralel yerleştirilen aynalar ile sonsuz bir derinlik elde edilir. Tek duvarda kullanmayı ve abartıdan kaçmayı düşünüyorsanız mutlaka ayna zeminine koyu renk, ayna karşısına ise açık renk tercih etmelisiniz.  Böylelikle abartıya kaçmadan amacınıza ulaşmış olacaksınızdır.

Salonlarda Ayna Şıklığı

Salonlarda Ayna Şıklığı

Türk Kültürü gereği bir evde salon dekorasyonu oldukça hassas bir konudur.  Dekoratif olarakta birçok şekilde karşımıza çıkan aynalar, doğru kullanıldığı takdirde dekorasyonda oldukça faydalı olacaktır. Misafirlerin ağırlandığı salon bölümünde aydınlatma en en uygun derecede ve genelde yüksek ölçüde olmalıdır. Konuklarınız ile iletişiminizi bile etkileyecek olan bu sorunu aydınlatma kaynağı karşısına doğru yerleştirilecek aynalar sayesinde aşabilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesiyle birçok figüre yer verilen aynalar sayesinde salonlarınızda çok şık görüntüler de elde edebilirsiniz.

Giriş Holünde Aynanın Önemi

Giriş Holünde Aynanın Önemi

Ev dekorasyonlarında; giriş hollerinde genellikle pencere olmaz. Buda bu alanı karanlık yapar. 2017 yılının moda olan tasarımı, şık, varak, işlemeli aynalar ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Giyime önem veren biri iseniz evden çıkarken son bir kontrolü de bu aynalar sayesinde yapabilirsiniz.

Sıradışı Bir Banyo İçin Farklı Ayna Dekoratifleri

Sıradışı Bir Banyo İçin Farklı Ayna Dekoratifleri

Duvarlarınızı aynalar ile kaplatırsanız ısı avantajıda elde etmiş olursunuz. Geçirgen yüzeyi sıfıra yakın olan aynalar ile banyolarınız daha sıcak olacaktır. Bu özelliğinin yanı sıra ışık derecesi düşük olan banyolarda aydınlatmadada avantaj sağlanacaktır.

Zevkinize Göre Yatak Odalarınızda Ayna Kullanımı

Zevkinize Göre Yatak Odalarınızda Ayna Kullanımı

Aynalar yatak odalarınız için oldukça hassas bir konudur. Partnerleriniz ile ortak bir kararla daha sıcak bir ortam için sıradışı seçimler yaparak farklı aynalar kullanabilirsiniz. Bazen tavanınızda, bazen ferforje ayaklı aynalar ile yatak odalarınızda sıradışı görüntüler elde edebilirsiniz. Yapılan psikolojik çalışmalara göre yatak odalarında kullanılan aynalar partnerler arasındaki ilişkiyi olumlu yönde etkilemektedir.

Yemek Masalarınızın Etrafında Aynalara Yer Verin

Yemek Masalarınızın Etrafında Aynalara Yer Verin

Misafirlerinizi ağırladığınız yemek masalarında daha sıcak ve geniş bir ortam yaratmak için aynalardan faydalanabilirsiniz. Çok özel dekoratif özelliğinin yanı sıra misafirleriniz ayna sayesinde kendilerini daha samimi bir ortamda hissedecektir.Yemek yerken güzel bir ambiyans yaratmak için aynaları tercih ederken bronz, ve gün ışığı modundaki aynalar ön planda olmalıdır. Mat ve soğuk renklerle film çekilmiş aynalar yanlış dekorasyon tercihi olabilir.

Kaynak: homify.com.tr

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sebze doğrama teknikleri