Dekorasyonda trend perde renk ve modelleri 2021-2022

Yeni sezonda tasarımcılar, hoş ve sakin bir atmosferi mükemmel bir şekilde vurgulayan kısıtlı klasikleri tercih etmenizi tavsiye ediyor. Vurgu, tül ve jaluziyi birleştiriyor. İşlevsellik ve sadelik ön planda, işte yeni sezon modern perde modelleri ve renkleri...

16 Ekim 2021, Cumartesi 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Perdeler iç mekanın önemli bir unsurudur. Hem tamamen pratik bir işlevi yerine getiriyorlar - güneş ışığından ve dışarıdan gelen meraklı gözlerden korunma gibi, hem de estetik bir yanları var.


İhtiyaçlar ve beğeniler değiştiği gibi perdeler de değişiyor. 2021 senesi perde zebranın önde olduğu bir yıldı.

Talebe göre şekillenen zebra perdeler artık her zevke hitap edecek farklı farklı çeşitlere sahip.

Perdelerin, renk şemaları, dokuları veya tasarımları nedeniyle genellikle iç mekandaki vurgulardan özel bir havası olabilir ya da odanın genel tarzına uyumlu bir şekilde uyar ve onu vurgular.

2021-2022 perde modellerinde jaluzi ön plandayken, zebralarda yeni nesil farklı tarzlar dikkat çekiyor. tül perdelerde ise organik, şeffaf dokular ve koyu renkler hakim.

Perde tipini seçerken ana kriter, belirli bir odanın dekorasyonu için seçilen tasarım stilidir. Ancak bu, perdelerin şık trendlere tabi olmadığı anlamına gelmiyor.

 Tasarımcılar her sezonda pencere dekorasyonu için yeni özgün fikirler sunuyor.

Minimalizm havası perdelere de yansıdı. 2022 yılı perde modellerinde, elbette, sadelik, minimalizm etkileri görülüyor.


İhtişam ve karmaşık yapıların reddedilmesi yönünde bir eğilim var. Artık katman katman gösterişli perdeler yerini sade detaylara bıraktı.


Roma, Japon ve İskandinav perdeleri modanın zirvesinde. Avusturya ve Fransız perdeleri, Provence tarzında romantik bir atmosfer yaratmaya yardımcı olacaktır.


2022 perde trendlerinin malzemesine gelince , tasarımcılar çok çeşitli varyasyonlar sunuyor. Ağır, büyük kumaşlar artık pek tercih edilmiyor.

Seçiminizi, odanın tarzının yanı sıra konumu ve aydınlatma derecesine göre yapmalısınız.

Her evde oturma odası, hane halkının toplandığı ve misafirlerin ağırlandığı bir yerdir. Evinizin yüzü gibidir ve yüz güzel ve çekici olmalı, sahiplerinin tarzını ve zevkini göstermelidir.


Daha renkli sevenler içinde sadelik modası devam ediyor. Tekil çizgiler, aydınlık mekanlar öncelikli...

Tüm bunlarla birlikte perdelerde meyve, çiçek, hayvan ve şehir desenli perdeleri tercih edenlerin sayısı artıyor.

Perde modasında yeni dekorasyon örnekleri bize jaluzilerle perdeleri birleştiren farklı dekorasyon fikirleri de sunuyor.

Jaluzilerde küçük çizgiler yerine büyük hatlar popüler hale geldi.

Salon dekorasyondaki büyük büzgülü çarpıcı perdeler yerini daha düz ve sade modellere bırakırken, renklerde daha koyu ve pastel tonlar kendini belli ediyor.

Şeffaf koyu renk tek otomatik perdeler sık tercih edilenler arasında, kalın perde olarak manzara ve tablo baskılar benzersiz bir hava katmak için kullanılıyor

Bir diğer tarafta tüm bu benzer dekor önerilerinden sıkılanlar doğaya ve tarihe yönelen eski stil özel dekorasyon perdelerden destek alıyor. Doğal hayata özlem duyan büyük şehirlerde organik kumaş kullanımları ve vintage dekorasyon etkisini sürdürüyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Soğuk havalarda kalın kıyafetleri daha kolay kurutma yolları