Önceki Fotolar

'Deli Mehmet' için akın akın Gökova'ya gidiyorlar

Muğla'da, Gökova Körfezi’nde bulunan Akçapınar sahili 'Deli Mehmet' adıyla bilinen yöresel rüzgar nedeniyle yılda yaklaşık 150 bin sörf tutkununu ağırlıyor

07 Mayıs 2019, Salı 10:40 Son Güncelleme:
A A

Aksakal, kiteboardun bir denge sporu olduğunu belirterek, "Çocuklar için 30 kilogram üstü, yetişkinler için ise herhangi spor altyapısı gerektirmeden herkes bu sporu kolayca öğrenebilir. İlk defa kiteboard deneyecek olanlar için başlangıç eğitimlerine katılmaları gerekmektedir.

3 gün süren başlangıç eğitimi sonrasında kişisel beceriye bağlı olarak kişi, eğitimde öğrendiklerini kendi başına malzeme kiralayarak deneyebilir hale gelebilir ya da board sonrası eğitimlere katılarak sürüş yeteneklerini geliştirirler" diye konuştu.


'DELİ MEHMET' RÜZGARI

'DELİ MEHMET' RÜZGARI

1970’li yıllarda bölgede yaşayan ’Mehmet’ adlı bir balıkçı, rüzgarlı bir günde eşiyle tartışır ve arkadaşlarının engellemelerine rağmen eşinin dırdırından kurtulmak için denize açılır, bir daha geri dönmez. Teknesi günler sonra sahilde bulunur, cesedine ise ulaşılamaz. Bölgede yıl boyunca yaşanan rüzgara da o günden sonra "Deli Mehmet" adı veriliyor.


Cavit AKGÜN/MUĞLA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tsubasa'nın yeni oyunu Captain Tsubasa: Rise Of New Champions fragmanı yayınlandı