Önceki Fotolar

Demet Akalın: Okan'a kızgınlığım geçmedi

‘Ateş’ isimli albümünü müzikseverlerle buluşturan Demet Akalın, Günaydın'dan Tuba Kalçık'a konuştu

22 Nisan 2019, Pazartesi 08:55 Son Güncelleme:
A A
PSİKOLOJİK DESTEK ALMADIM

PSİKOLOJİK DESTEK ALMADIM

Zor dönemlerinizde psikolojik destek aldınız mı?


Hayatımda hiç psikolojik destek almadım. Ben dünyanın en güzel işini yapıyorum. İşimle atlatıyorum böyle zamanları. Zor dönemlerim hep bir şarkıyla geri dönmüştür bana. Albümle uğraşıyordum haciz olayları zamanında da. Bu süreçte sevenlerim, arkadaşlarım da destek oldu bana. Şanslıyım bu konuda.


Bir kesimde 'Demet Akalın çalışıyor, eşinin borçlarını ödüyor' gibi bir algı var. Okan Bey'e maddi destekte bulunuyor musunuz?


Okan'a hiçbir maddi destekte bulunmadım, bulunmuyorum da. Zaten Okan da böyle bir şey beklemez. Benim de böyle bir gücüm yok. Haciz geldiği gün bana "Borçlarla alakan yok, ben halledeceğim" dedi. Hep kendi paramı kendim kazandım ve bir kuruş param bile Okan'a geçmedi. Neden vereyim ki? Birlikte bir şirket kursak ve batsak anlarım. Bizim ortak işimiz bile yok. Bir ara ortak şirket kursak mı diye de düşünmüştük. İyi ki kurmamışız.

HAMİLELİKTEN NEFRET ETTİM

HAMİLELİKTEN NEFRET ETTİM

Anne olmak sizi nasıl etkiledi?


Anne olduktan sonra insan başka bir forma geçiyor. Annem her zaman "Anne olunca anlarsın" derdi. Gerçekten şimdi daha iyi anlıyorum onu. Çocuk sahibi olmayı da hiç düşünmüyordum. Şarkıcılık kariyerime başladığım dönemden itibaren hep iş odaklı düşünüyordum. Annelik bana uzaktı. Evlendikten sonra Okan çok çocuk istedi. Tüp bebek denedik. Çok param gitti tüp bebeğe. Hamile kalamadım tedaviyle. Okan'a "Boşa beni, git başkasıyla evlen, çocuk yap" bile demiştim. O da "Saçmalama" diyordu bana. Sonra zaten kendiliğimden hamile kaldım. Çok zor bir hamilelik geçirdim ama. Hamilelikten nefret ettim resmen. Anne olmanın ne demek olduğunu Hira'yı kucağıma alınca anladım.

MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM ÜLKEM İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAYA HAZIRIM

MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM ÜLKEM İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAYA HAZIRIM

Polislere verdiğiniz moral konserleri, Mehmetçik Vakfı'na yaptığınız bağışlarla da haber oluyorsunuz medyaya...


Ben de birçok sanatçı arkadaşım gibi devletimizin, polisimizin ve askerimizin arkasında duruyorum. Asker kızıyım ben. Babamı küçük yaşta kaybedince bana onun hakkında anlatılanlardan çok etkilendim. Asker, benim kafamda hep kutsal bir yerdedir. Ülkem için ne gerekirse yaparım. Milliyetçi de bir insanım. Ülkemi çok seviyorum. Türkiye'nin geleceği için karamsar olanlar bazen soruyor bana "İkinci bir planın var mı?" diye. Yok. Ne başka bir ülkenin vatandaşı olmak, ne de yurt dışında ev almak gibi bir planım var. Yurt dışına gidince bir haftadan fazla kalamıyorum, İstanbul'a dönmek istiyorum hemen. Çocuğumu da burada okutacağım. Şimdi özelde ama bulunduğum sitede devlet okulu olsa oraya göndereceğim. Normal bir hayatı olmasını istiyorum. Onunla ilgili yurt dışı planım da yok. Vatanım diyorum her zaman. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fransız vekile verdiği cevabı sosyal medyadan da paylaştım. Helal olsun Çavuşoğlu'na, çok güzel konuştu. Ben sanat dünyasında nasıl dobraysam Çavuşoğlu da uluslararası alanda o kadar dobra.

KÜS OLDUĞUMUZDA BİLE ALİŞAN İÇİN DUA ETTİM

KÜS OLDUĞUMUZDA BİLE ALİŞAN İÇİN DUA ETTİM

Alişan'la barışmanız da çok konuşuldu...


Ben onunla küs olduğum zamanlarda bile iyi olsun istiyordum. "Çocuk sahibi olsun" dediğim birkaç arkadaşım vardı. Tarkan için de, Alişan için de dua etmeye gitmiştim. Şimdi ikisinin de çocuğu oldu. Alişan'ın oğlunun bir tane fotoğrafı vardı, gözyaşı olan fotoğrafı. O fotoğraf beni çok etkiledi. Ağladım ona bakarak. Bu olaydan sonra da barıştım. Küslükler bana göre değil.

BEN ÇOK İNANÇLIYIM KIZIMI DA ÖYLE YETİŞTİRİYORUM

BEN ÇOK İNANÇLIYIM KIZIMI DA ÖYLE YETİŞTİRİYORUM

Sosyal medyadaki paylaşımlarınızla da gündeme geliyorsunuz. Hira'nın namaz kılma görüntüsü de günlerce konuşulmuş, hatta eleştirilmişti.


Benim küçüklüğüm de böyle geçti. Kuran kursuna gittim. Ailemin bir kısmı kapalıdır benim. Hatta ilk tanıştırdığımda başörtülü kuzenlerimin bazıları Okan'ın elini bile sıkmadı. O kadar dindarlar yani. Benim ailemde başı örtülü de var, açık da. Kimseyi ayrıştıramazsın. Bu görüntüleri acımasızca eleştirenler ayrıştırıyor insanları. Ben çok inançlıyım. Bu yüzden kızımı da öyle yetiştiriyorum.

OKAN İHANET EDERSE KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNER

OKAN İHANET EDERSE KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNER

Okan Kurt'la boşandığınız günlere dönüp baktığınızda neler hissediyorsunuz?


Düşmanımın bile başına gelmemesini dilediğim günler yaşadım. Büyük bir boşluğa düştüğümü hissettim. Okan benim sadece eşim ve arkadaşım değil; onu babamın yerine koydum. Her şeyimle yakından ilgileniyor. Bana hep "Güçlü kadınsın" diyorlar ama insan bazen güçlü olmak da istemiyor. Yükünün alınmasını da istiyor. Bu yüzden o süreçte boşluğa düşmüştüm.

Okan Bey ne yapsa affetmezsin?


Bak büyük konuşuyorum, Okan hiçbir şey yapmaz. Okan'a inanılmaz güveniyorum. İlk günden beri böyle. Umarım böyle de devam eder. Ama ihanet ederse öyle bağırıp çağırmam, asla affetmem. Kendi çöplüğüne geri döner, Maslak'taki evine.


Okan Bey'le bir daha evlenmeyi düşünüyor musunuz?


Aman aman yok. Biz iyiyiz böyle. Bir daha evlenmeyi hiç düşünmüyorum.


Sıradaki haber yükleniyor...