Demet Akalın: Okan'a kızgınlığım geçmedi

‘Ateş’ isimli albümünü müzikseverlerle buluşturan Demet Akalın, Günaydın'dan Tuba Kalçık'a konuştu

22 Nisan 2019, Pazartesi 08:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Önceki Fotoğraflar
MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM ÜLKEM İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAYA HAZIRIM

MİLLİYETÇİ BİR İNSANIM ÜLKEM İÇİN NE GEREKİRSE YAPMAYA HAZIRIM

Polislere verdiğiniz moral konserleri, Mehmetçik Vakfı'na yaptığınız bağışlarla da haber oluyorsunuz medyaya...


Ben de birçok sanatçı arkadaşım gibi devletimizin, polisimizin ve askerimizin arkasında duruyorum. Asker kızıyım ben. Babamı küçük yaşta kaybedince bana onun hakkında anlatılanlardan çok etkilendim. Asker, benim kafamda hep kutsal bir yerdedir. Ülkem için ne gerekirse yaparım. Milliyetçi de bir insanım. Ülkemi çok seviyorum. Türkiye'nin geleceği için karamsar olanlar bazen soruyor bana "İkinci bir planın var mı?" diye. Yok. Ne başka bir ülkenin vatandaşı olmak, ne de yurt dışında ev almak gibi bir planım var. Yurt dışına gidince bir haftadan fazla kalamıyorum, İstanbul'a dönmek istiyorum hemen. Çocuğumu da burada okutacağım. Şimdi özelde ama bulunduğum sitede devlet okulu olsa oraya göndereceğim. Normal bir hayatı olmasını istiyorum. Onunla ilgili yurt dışı planım da yok. Vatanım diyorum her zaman. Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Fransız vekile verdiği cevabı sosyal medyadan da paylaştım. Helal olsun Çavuşoğlu'na, çok güzel konuştu. Ben sanat dünyasında nasıl dobraysam Çavuşoğlu da uluslararası alanda o kadar dobra.

KÜS OLDUĞUMUZDA BİLE ALİŞAN İÇİN DUA ETTİM

KÜS OLDUĞUMUZDA BİLE ALİŞAN İÇİN DUA ETTİM

Alişan'la barışmanız da çok konuşuldu...


Ben onunla küs olduğum zamanlarda bile iyi olsun istiyordum. "Çocuk sahibi olsun" dediğim birkaç arkadaşım vardı. Tarkan için de, Alişan için de dua etmeye gitmiştim. Şimdi ikisinin de çocuğu oldu. Alişan'ın oğlunun bir tane fotoğrafı vardı, gözyaşı olan fotoğrafı. O fotoğraf beni çok etkiledi. Ağladım ona bakarak. Bu olaydan sonra da barıştım. Küslükler bana göre değil.

BEN ÇOK İNANÇLIYIM KIZIMI DA ÖYLE YETİŞTİRİYORUM

BEN ÇOK İNANÇLIYIM KIZIMI DA ÖYLE YETİŞTİRİYORUM

Sosyal medyadaki paylaşımlarınızla da gündeme geliyorsunuz. Hira'nın namaz kılma görüntüsü de günlerce konuşulmuş, hatta eleştirilmişti.


Benim küçüklüğüm de böyle geçti. Kuran kursuna gittim. Ailemin bir kısmı kapalıdır benim. Hatta ilk tanıştırdığımda başörtülü kuzenlerimin bazıları Okan'ın elini bile sıkmadı. O kadar dindarlar yani. Benim ailemde başı örtülü de var, açık da. Kimseyi ayrıştıramazsın. Bu görüntüleri acımasızca eleştirenler ayrıştırıyor insanları. Ben çok inançlıyım. Bu yüzden kızımı da öyle yetiştiriyorum.

OKAN İHANET EDERSE KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNER

OKAN İHANET EDERSE KENDİ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNER

Okan Kurt'la boşandığınız günlere dönüp baktığınızda neler hissediyorsunuz?


Düşmanımın bile başına gelmemesini dilediğim günler yaşadım. Büyük bir boşluğa düştüğümü hissettim. Okan benim sadece eşim ve arkadaşım değil; onu babamın yerine koydum. Her şeyimle yakından ilgileniyor. Bana hep "Güçlü kadınsın" diyorlar ama insan bazen güçlü olmak da istemiyor. Yükünün alınmasını da istiyor. Bu yüzden o süreçte boşluğa düşmüştüm.

Okan Bey ne yapsa affetmezsin?


Bak büyük konuşuyorum, Okan hiçbir şey yapmaz. Okan'a inanılmaz güveniyorum. İlk günden beri böyle. Umarım böyle de devam eder. Ama ihanet ederse öyle bağırıp çağırmam, asla affetmem. Kendi çöplüğüne geri döner, Maslak'taki evine.


Okan Bey'le bir daha evlenmeyi düşünüyor musunuz?


Aman aman yok. Biz iyiyiz böyle. Bir daha evlenmeyi hiç düşünmüyorum.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Survivor 2020 fişek gibi başladı: Favoriler, dikkat çekenler, yarışmacı analizleri