Demet Evgar: Kendimi nereye atacağımı şaşırdım (Aile Arasında)

'Aile Arasında' filminde Engin Günaydın’ ile oynayan Demet Evgar, ''Senaryoyu okurken gülmekten kendimi nereye atacağımı şaşırdım. Hemen kendimi kafamda oynatmaya başladım'' dedi

09 Aralık 2017, Cumartesi 12:20
A A

1 Aralık’ta vizyona giren, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı Aile Arasında'nın Solmaz’ı oynayan Demet Evgar, Elele dergisine konuk oldu, filmle ilgili merak edilenleri anlattı.

İşte Demet Evgar'ın açıklamalarından satırbaşları: - Filmin senaryosu yazılmadan önce Gülse Birsel ve yönetmen Ozan Açıktan’la buluştuğunu söyleyen Demet Evgar, “Gülse, ‘Böyle bir konu var, eğer Engin ile isterseniz bu hikayeyi film yapalım mı?’ dedi. Ee şimdi Gülse yazıyor, Ozan çekiyor, Engin’le oynuyoruz, ‘Tamam!’

- Senaryoyu okurken gülmekten kendimi nereye atacağımı şaşırdım, kendimi kafamda oynatmaya başladım hemen. Oynadığım karakteri günahıyla, sevabıyla üstüme alırım. Çünkü inanmadığım tek bir adım bile atmadım.

“Hayatı çok sorgulayan biri misiniz?” sorusuna ise Demet Evgar, “Cevaplara meraklı biriyim. Hayatın felsefe kısmından çok besleniyorum ve o soruyu sormak, hayatla konuşmak hoşuma gidiyor” cevabını verdi.

Sevenlerinin “Deli kanı geziyor damarlarında” diye iltifat ettiği Demet Evgar, “Hiçbir deli kendine ‘Ben deliyim’ demez. Bu delilerin en büyük özelliği olduğu için bana da deliymişim gibi gelmiyor. Ama dışarıdan biri aileme girdiği zaman ‘Bu kız deli’ dedikleri oluyor. Damarlarımda bir delilik var” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...