Demet Şener: Başka birinden çocuk yapamam

Son dönemde söylediği her şey, sosyal medyada paylaştığı her fotoğraf tartışma konusu oldu. Ama röportajımıza çok neşeli ve enerjik geldi. Park Şamdan’da buluştuk. Diyor ki: İnsanların gözden kaçırdığı bir şey var. Bizim boşanma davamız henüz bitmedi. Bazı şeyleri kabullenmek, sindirmek zaman alıyor. Boşanmanın travmasını henüz atlatamadım. Belki de ömür boyu kalacak... Bilmiyorum.

Son Güncelleme:
A A

Daha önceki röportajımızda, “Bu yaşadıklarım içimde kalırsa beni hasta edebilir” demiştiniz... Doğru zaman geldiğini düşündüğünüzde her şeyi ayrıntısıyla anlatacak mısınız?

Onu düşünüyorum. Henüz tam karar vermedim. Ama şunu gerçekten anlamıyorum. Neticede boşanma kararını veren, olanları öğrenir öğrenmez bu süreci başlatan benim. Geçmişimle uğraştığımın düşünülmesi çok saçma. Niye uğraşayım ki pardon! Bazı şeyleri bilsinler, sonra konuşsunlar.

Psikolojik yardım alıyor musunuz?

Hayır. Belki de almalıyım aslında, bilmiyorum...

Kiminle dertleşiyorsunuz?

Annem var, ailem, yakın arkadaşlarım var. Avukatım Kezban Hanım (Hatemi) dert ortağım aynı zamanda. Ama hep şunu söylüyorum. Allah daha büyük dertler vermesin. Ben gerçekten güçlü bir insanım. Bunu da atlatacağım. Biliyorum!

Çocukların psikolojisi nasıl?

Hiçbir çocuk bu durumu istemez. Ama iyiler, belli bir olgunluktalar. Tabii ki ben de çok sağlam duruyorum, onun da etkisi var.

Sizin İbrahim Kutluay ile iletişiminiz nasıl?

‘Merhaba merhaba’... Çocukları istediği zaman görüyor ama. O konuda bir sıkıntımız yok.

İleride bir gün sizi de ayrılan pek çok çift gibi klasik aile ritüelleri yaparken görebilecek miyiz?

Hayır. Büyük konuşmak istemem. Belki ileride. Ama şu an kesinlikle tercih edeceğim bir şey değil.

Tüm bu yaşadıklarınızdan çıkardığınız en büyük hayat dersi ne?

Kimseye kendinden fazla güvenmemen gerekiyormuş.

Kendinizden fazla mı güveniyordunuz karşı tarafa?

Tabii ki. Her zaman. O yüzden şaşkınlığım da kırgınlığım da bu kadar büyük oldu zaten.

EVLİLİĞİM KÖTÜ BİTTİ DİYE GELİNLİĞİME Mİ KÜSEYİM

EVLİLİĞİM KÖTÜ BİTTİ DİYE GELİNLİĞİME Mİ KÜSEYİM

Geçtiğimiz günlerde bir magazin programına telefonla bağlandınız.

Karşı tarafın adını anmak istemiyorum. Ama o kadar haksız yorumlar yapılıyordu ki dayanamadım. Sabrın da bir sınırı var. Pişman da değilim. İyi ki yaptım.

Yeşim Salkım, o yayından sonra Instagram’da paylaştığınız bir fotoğrafın altına, “Seni üzen karşısında beni bulur bundan sonra” diye yazdı...

Sağ olsun, çok destek oldu bu dönemde. Canım o benim, çok tatlı. Dobra ve harbidir. Güzel bir şey sanat camiasından gelen bu destek. Benim yüreğim belli, duruşum belli. Zaten bir süreçle uğraşıyorum. O gün de o programda adımın yalan yanlış geçtiğini görünce “Hemen bağlayın beni” dedim.

İngiltere Prensesi Meghan Markle’ın düğün fotoğrafı ile birlikte kendi gelinlikli fotoğrafınızı paylaşmanız da çok konuşuldu...

Canlı yayında düğünü izliyorduk, çok beğendim. Zarif, sade bir kız. Ben de “Ne kadar güzel” yazıp fotoğraf koydum. Bir sürü yorum geldi, “Sen daha güzeldin, senin gelinliğin daha güzeldi” diye. Hakikaten benim gelinliğim de çok sadeydi, zarifti dedim ve koydum. Benim evlendiğim gerçeği var mı, var. Bu insan benim yıllarca eşim oldu. Aile kurduk, çocuklarımız var. İstediğim fotoğrafı koyarım. Hesap mı vereceğim? Evliliğim kötü bitti diye gelinliğime de mi küseyim? İnsanlara malzeme lazım. Bunun konuşulacağını biliyordum tabii. Ama çok komik. Onlar konuşacak diye içimden gelen bir şeyi yapmaktan niye geri durayım. İstediğim fotoğrafı koyarım. İstersem ikimizin yan yana olduğu bir fotoğrafta kendimi kesip de koyarım. İstersem İbrahim’le olan bir fotoğrafı da koyarım. Beni hiç tanımadan yargılayan insanlara hesap mı vereceğim.

Hayatınızla ilgili telafi etmek istediğiniz neler var?

Arkadaşlarımla kız kıza gezmek istiyorum. Geçen haftasonu ilk kez yaptık, Londra’ya gittik, çok keyifliydi. Artık bunu sık sık yapacağım. Bu benim yıllardır yapamadığım bir şeydi mesela. Yapamadığım derken yine kendi tercihimdi tabii o dönem için.

ARTIK BİR ERKEK İÇİN İŞİMDEN FEDAKARLIK ETMEM

ARTIK BİR ERKEK İÇİN İŞİMDEN FEDAKARLIK ETMEM

Bugün hayatınıza yeni birini alsanız, kariyerinizden yine fedakarlık yapar mısınız?

Artık yapmam. Ama o dönem için gerçekten geçerli nedenlerim vardı. Birlikte yurtdışında yaşıyorduk. O yüzden zaten zorunlu ara verdim. Sonra buraya geldim. Bu kez de çocuklarım oldu. Onlar için yine geride durmayı tercih ettim.

Sanki biraz da karşı tarafın isteğiyle geride duruyor gibiydiniz...

Yani, etkisi yoktu diyemem. Vardı tabiiı. Döndüğümde şartları zorlasam yapabilirdim ama hiçbir şey için geç değil. Geçenlerde bir yerde okudum çok hoşuma gitti. “Hayat ne 30’unda başlar, ne 40’ında; hayat anladığında, farkına vardığında başlar” diyordu. O kadar etkilendim ki... Kimisi 20 yaşında anlıyor hayatın değerini kimisi 50 yaşında. Benim için de hayat şimdi başlıyor. Önümde çok güzel, sürprizlerle dolu bir hayat başlıyor gibi hissediyorum.

Peki her şeye rağmen geriye bakınca sizi en mutlu eden şey ne?

Tabii ki çocuklarım. Onlar her şeyden önce geliyor. Onun dışında sevilen bir isim yapmış olmam, o kadar uzun ara verdikten sonra döndüğümde yine aynı yerden devam edebilmem çok mutlu ediyor. Tabii insanlar görüyor. Neticede karşılarındaki insan ne göze batıyor, ne statü istiyor, ne abartılıkları, aşırılıkları var... Hep kendi halimde yaşadım ben. Bundan sonra aynı şekilde devam edeceğim...

BUNDAN SONRA HAYATIMA GİRECEK ERKEK 'ADAM GİBİ ADAM' OLMALI

BUNDAN SONRA HAYATIMA GİRECEK ERKEK 'ADAM GİBİ ADAM' OLMALI

Yeni bir aşk fikri ne hissettiriyor?

Kimin kulağına hoş gelmez ki? Zamanı gelince tabii ki olacak. Bütün kız arkadaşlarım aşık olmak istiyor. Herhalde güzel bir şey ki istiyorlar.

Yeniden evliliği ve anne olmayı düşünür müsünüz?

İrem ve Ömer’in üstüne başka birinden çocuk yapamam, zannetmiyorum.

Deli gibi aşık olsanız bile mi?

Büyük konuşmamak lazım ama hiç öyle bir düşüncem yok. Onları o şekilde etkilemek istemem.

Bundan sonra hayatınıza alacağınız insan nasıl olmalı?

Bu saatten sonra beni bir tek adam gibi adam olması etkiler. Başka hiçbir şeyinden etkilenmem. Dürüst, vicdanlı, kıymet bilen, yalan söylemeyen, kendine güvenen, işinde gücünde biri olmalı. Ön planda olan biriyim, bunu sindirmek için kendine güveniyor olması lazım.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER En gözde 10 plaj