Demet Şener ve evlilikleri: Nasıl evlendi, nasıl boşandı?

Demet Şener'den bir boşanma haberi daha geldi. Demet Şener ve Cenk Küpeli 2019'da hızlı bir evlilik kararı almıştı, boşanma kararları da bir o kadar hızlı oldu. İkilinin, boşanma kararlarını açıklarken aldığı tavır kimileri tarafından takdir edildi 'çok medeniler' dendi, kimileri tarafından da samimiyetsiz bulundu. Çünkü gerçek hayatta bu tarz boşanmaları çok sık görmüyoruz. Demet Şener'in boşanma haberi hala tazeyken evliliklerine nasıl başlamış ve nasıl noktalamış tekrar masaya yatıralım.

13 Ocak 2021, Çarşamba 12:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 İlk evliliği İbrahim Kutluay ile nasıl tanıştı?

İlk evliliği İbrahim Kutluay ile nasıl tanıştı?

Tanışma hikayelerine dönecek olursak Bir Demet ismiyle daha karşılaşıyoruz. İbrahim Kutluay ve Demet Akalın ilişkisi yıllarca sürdü. Kutluay'ın maç için Yunanistan'da bulunduğu bir sırada röportaj veren Akalın, "İbrahim Türkiye'ye döner dönmez evleneceğiz. Onun gibi bir adamla evleneceğim için çok mutluyum" gibi bir açıklamada bulunmuştu. Yani ikilinin evlenmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

"Uzun adam seni çok seviyorum"

"Uzun adam seni çok seviyorum"

Basketbolcu sevgilisi için büyük bir sürpriz hazırlayan güzel şarkıcı, Ulus Arnavutköy yoluna "Uzun adam seni çok seviyorum bir Demet ömrüm senin olsun" yazdılı bilbordlar astı. Ancak Akalın'ın mutluluğu uzun sürmedi. Evlenmelerine kesin gözüyle bakılan ünlü çift sürpriz bir şekilde ilişkilerini noktaladı.


Kafalar bir başka Demet ile karıştı

Kafalar bir başka Demet ile karıştı

İhanet iddialarını kesin bir dille reddeden Kutluay'ın ayrılıktan kısa süre sonra dönemin gözde modeli Demet Şener ile görüntülenmesi kafaları karıştırdı.

2002'de Kutluay'ın bir süre sonra Demet Şener ile evlilik hazırlığında olduğu haberleri magazin kulislerinde dolaşmaya başladı.


"İbrahim belasını buldu"

"İbrahim belasını buldu"

Zamansız gelen ayrılık ile Demet Akalın yıkıldı. Demet Akalın, Kutluay için "Ölü birinin ardından konuşmak gereksiz ama yine de söylemeden edemeyeceğim. İbrahim belasını buldu" dedi.

Evlilik haberi geldi

Evlilik haberi geldi

2005'te ise çiftin evlilik haberi geldi. Milli basketbolcu İbrahim Kutluay, manken Demet Şener'le dünya evine girdi. Çiftin nikah şahidi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu. Nikahtan önce İbrahim Kutluay ve Demet Şener, Çırağan Sarayı'nın merdivenlerinde basın mensuplarına poz verdi. Çift açıklama yapmadı, sadece İbrahim Kutluay, "Çok mutluyuz" dedi. Nikah törenine ise basın alınmamıştı. 

İlk bebek

İlk bebek

Evlilik haberinden kısa bir süre sonra Demet Şener'in hamilelik haberi geldi, 2006 yılında kızı İrem'i kucağına aldı. 

2009'da ise oğulları Ömer'in doğum haberi geldi. İki çocuğun ardından da çift mutluluk pozları verdi, aşklarının sonsuza dek süreceği sinyallerini verdi. 

Peki boşanma haberi?

Peki boşanma haberi?

2015'te ise çiftin ara ara boşanma haberleri, ara ara evleri ayırdıkları yönünde haberler çıkmaya başlamıştı. Ancak çift bu iddiaları kesin bir dille reddediyordu. Bu açıklamalar daha çok İbrahim Kutluay yönünden geliyordu. 


 Evlilik birliğinin temelden sarsılması mı, aldatma mı?

Evlilik birliğinin temelden sarsılması mı, aldatma mı?

Demet Şener 'evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını' ve 'aldatıldığını' ileri sürerek 2016 Ekim'inde açtığı çekişmeli boşanma davası 19 Ocak 2018'de sonuçlanmış, mahkeme çiftin boşanmasına karar vermişti. Demet Şener tazminat yönünden kararı temyiz ederek İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi'ne taşımıştı. Demet Şener açtığı anlaşmalı boşanma dilekçesinde Şener ile Kutluay'ın aralarında kişilik farklığının bulunduğu, çok uzun süredir baş gösteren şiddetli geçimsizliğin gün geçtikçe arttığını belirtmişti. Evliliklerinin her iki taraf içinde çekilmez hale geldiğinin belirtildiği dilekçede, "Yaşanan olaylar tarafların sosyal ve psikolojik bütünlüklerini olumsuz olarak etkilemiş ve her iki taraf evliliklerini içinde bulundukları koşullar altında sürdüremeyeceklerini anladıklarından evlilik birliğine son vermeye karar vermişlerdir" denilmişti.

"Dört yıl bir yalanın içinde yaşamışım"

"Dört yıl bir yalanın içinde yaşamışım"

Ancak bu boşanmanın ardında da bir aldatma vardı. Demet Şener'in kendini toparlayarak yaşadıklarını anlatması 2017'yi buldu. "Kendi adıma konuşayım, ben sevilmediğim yerde hiçbir zaman durmam. Zaten aldatmayı duyduğum anda bir saniye bile düşünmedim." demişti. "Dört yıl, 2012’den beri bir yalanın içinde yaşamışım. Herhalde ilişkileri o dönem başlamış." diyen Şener, Kutluay'ın 4 yıl boyunca mükemmel bir oyunculuk performansı sergilediğini söyleyecekti. 

Aldatma nasıl anlaşıldı?

Aldatma nasıl anlaşıldı?

Peki aldatma nasıl gün yüzüne çıkmıştı? Meğer İbrahim Kutluay birlikte olduğu ve kim olduğu hala ortaya çıkmayan kadın, bir çift siyah iç çamaşırını Demet Şener'e yollayarak "Eşin bu iç çamaşırlarını başka bir kadına verebilir" mesajı yazmış. Kadın şoförüyle onlarca fotoğraf ve yazışmayı Demet Şener'e iletmiş. Demet, gördüklerinden sonra 3 gün tuvalette kustuğunu anlatıyor. 

Gelelim Cenk Küpeli'ye

Gelelim Cenk Küpeli'ye

Demet Şener, olaylı boşanmanın ardından yaralarını iş insanı Cenk Küpeli ile sardı ve çift 2019'da bir ilişkiye başladı. İlişki, uzun süre onaylanmadı aslında. Küpeli'nin ailesinin de ilişkiye onay vermediği konuşuldu durdu.

 Haberler asılsız değildi

Haberler asılsız değildi

Bu haberler asılsız da değildi aslında. Cenk Küpeli'nin babası Avni Küpeli, oğlu ve geliniyle ilgili olay yaratacak açıklamalarda bulundu. Küpeli, "Demet Şener, oğlumuzla İbrahim Kutluay'a nispet yapmak için evlendi. Oğlumuzu bizden kopardı" diyecekti.  

Ailesine karşı geldi

Ailesine karşı geldi

Cenk Küpeli, babasının açıklamalarından sonra suskunluğunu bozdu.

Basında çıkan ve beni ilgilendiren haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duymuş bulunmaktayım. Öncelikle bilinmesini isterim ki uzun zamandır hayran olduğum bir kadın ile kendi rızam ile büyük bir aşkla evlenmiş bulunmaktayım. Kendi ailemin isteği doğrultusunda bir evlilik yapmamak hata değil kendi kararımın bir sonucudur. Bu karara da ailem başta olmak üzere herkesin saygı göstermesi gerekmektedir. Ailemin de başımın üzerinde yeri vardır fakat artık kendi çekirdek ailemi kurmuş bulunuyorum ve sadece anlayış bekliyorum. Daha fazla bu konu ile gündeme gelmek istemiyorum. Teşekkür ederim.


Sık sık "Çocuklarımla iyi anlaşıyor" açıklaması

Sık sık "Çocuklarımla iyi anlaşıyor" açıklaması

Bu evlilikte kafaları karıştıran bir başka nokta da Cenk Küpeli ve Demet Şener'in çocukla Ömer ile İrem'in anlaşamamasıydı. Bu haberler üzerine Demet Şener neredeyse periyodik aralıklarla "Cenk, çocuklarla iyi anlaşıyor" açıklaması yapıyordu.

"Görüldüğü gibi"

"Görüldüğü gibi"

Demet Şener evliliklerinin 4. ayında yaptıkları kutlamada “Görüldüğü gibi her şey yolunda, birlikte çok eğleniyoruz. Gün geçtikçe de birbirimize daha çok aşık oluyoruz” diye konuştu. Bu açıklamada aslında "Görüldüğü gibi" ifadesi pek ço şeyi anlatmaya yetiyordu. Görüldüğü gibi'den, "Göstermeye çalışıyoruz" ifadesi çıkarılabilirdi kolaylıkla. 

Hal böyle olunca geçtiğimiz gün duyulan boşanma haberleri de çok şaşırtmadı kimseyi. Hem ailenin istemediği, hem de çocukların anlaşamadığı iddiaları sık sık gündeme gelen bir evlilikten beklentiler yüksek tutulmamıştı. Çiftin boşanmalarındaki en büyük etkenin, Cenk Küpeli’nin çocuk istemesi olduğu iddia edildi. Demet Şener’in başlarda iş insanının çocuk isteğine olumlu baktığı öne sürüldü. Ünlü isim, daha sonra çocuklarının büyümesi ve iş hayatına dönerek kendi markasını kurmasıyla çocuk isteğini rafa kaldırdığı öğrenildi.

 Demet Şener tarafından açıklama gecikmedi

Demet Şener tarafından açıklama gecikmedi

Ayrılık sonrası sessizliğini bozan Demet Şener de bugün dedikodulara son noktayı koydu. Ünlü manken yaptığı açıklamada;

Evliliğimizi üzülerek ve dostça dün bitirmiş bulunuyoruz. Gerekli açıklamaları yaptık fakat bazı yayın organlarında çeşitli iddialarla haber yapılmaktadır. Çocuklarım artık büyüdü ve markamın heyecanıyla yoğun bir çalışma dönemindeyim. Cenk'in çok istediği çocuk konusuna başlarda ben de sıcak baksam da kendimi yeni bir çocuk için hazır hissetmiyorum. Bu konuyu da karşılıklı konuşarak hayattan beklentilerimizin farklı olduğuna karar vererek ve üzülerek ayrılık kararı verdik. Evliliğimiz boyunca Cenk her zaman benim yanımda olmuştur. Ne maddi ne de manevi en ufak bir sorun yaşamamışızdır. Güzel bir evliliği bitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Saygı duyulmasını rica ederim" 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz soruları cevaplıyor (13 Ocak 2020)